Prilikom dolaska kratko je rekao da je "jako zadovoljan" rezultatima lokalnih izbora, te da su "uvjerljivo pobijedili"
VIDEO Plenković: 'Hrvatska je i nakon ovih izbora dominantno plave boje. Sjajni su rezultati'
Premijer i predsjednik HDZ-a Andrej Plenković stigao je u HDZ-ov izborni stožer u Zagrebu. Prilikom dolaska kratko je rekao da je "jako zadovoljan" rezultatima lokalnih izbora, te da su "uvjerljivo pobijedili".
POGLEDAJTE VIDEO:
Želim čestitati kandidatkinjama i kandidatima HDZ-a i partnerima na sjajnom angažmanu u kampanji u proteklih nekoliko mjeseci, rekao je Plenković.
- Ukupno gledajući ostvarili smo sjajne rezultate. Hrvatska je i nakon ovih izbora dominantno plave boje - dodao je.
PRATITE UŽIVO:
HDZ-ov kandidat Mislav Herman nije ušao ni u drugi krug utrke za gradonačelnika Zagreba. No, dobro su prošli u drugim većim hrvatskim gradovima poput Osijeka, Siska, Zadra i Dubrovnika.
- Rezultati prvoga kruga su bolji nego što su bili prije četiri godine. Ostvarit ćemo rezultat kao i rekordni 2021. godine, a možda i bolji. Imamo šest sigurnih župana i dvojicu s velikim šansama, vodimo u 8 županija s izglednim šansama da ih osvojimo u drugom krugu. Osvojili smo 43 grada i 153 općine - rekao je te dodao da je "njihova politika u Slavoniji polučila sjajne rezultate, naročito u Osijeku".
Posebno smo zadovoljni rezultatima u Splitu, utakmica je potpuno otvorena. Split zaslužuje promjenu, rekao je.
Čestitao je Mislavu Hermanu na trećem mjestu te dodao da su u Gradskoj skupštini drugi.
- Bilo je desno od centra jako puno kandidata, to je dovelo do rasipanja glasova - rekao je.
Što se tiče Rijeke, ovo je potpuna katastrofa SDP-a, istaknuo je Plenković.
- Ovo su treći lokalni izbori koje predvodim kao predsjednik HDZ-a, hvala svima u stranci i koalicijskim partnerima. I nakon sljedeća 2 tjedna vodit ćemo politiku koja unaprjeđuje kvalitetu života u cijeloj Hrvatskoj. Čestitke i svima drugim kandidatima koji su pobijedili u prvom krugu - rekao je.
Kazao je da "što se tiče Možemo i Grada Zagreba, 80 posto uspjeha Grada Zagreba se odvilo zahvaljujući uspjesima vlade".
- Možda to nije bilo dovoljno jasno u javnosti iskomunicirano. Ova potpora Tomaševiću je čak prevelika obzirom na probleme u Zagrebu, komunalne probleme kao što je promet. Oni se nisu odmakli od lupetanja, a Zagreb ide naprijed zahvaljujući vladi. Ali eto, ljudi valjda misle da se grad obnavlja zahvaljujući njima, a ne vladi - rekao je.
Dodao je da su ovi lokalni izbori potpuno anulirali predsjedničke izbore.
- Dakle oni birači koji su podržali Milanovića su očito bili sa svih strana. Ovi izbori su stavili stvari na svoje mjesto - dodao je.
Istaknuo je da su jako zadovoljni rezultatima.
- Svi smo mi u poziciji realni, ne možete dobiti svugdje 100% - rekao je Plenković.
Uskoro više...