Obavijesti

News

Komentari 0

Zar je previše očekivati stabilnu tehnologiju i internet u 21. st.?

Zar je previše očekivati stabilnu tehnologiju i internet u 21. st.?

Jedino što ustvari možemo jest nadati se da će jednoga dana biti bolje, da ćemo imati moderne i stabilne tehnologije, jer povratak papiru i nije scenarij kojemu težimo

Koliko puta ste čuli onu rečenicu, možda posebno svojstvenu za starije generacije, nevjerne Tome za tehnologiju, koja kaže: “Nema do papira”. Kako je krenulo s CEZIH-om, Centralnim zdravstvenim informacijskim sustavom Hrvatske, najbolje da se na dobri, stari papir trajno i vratimo jer proteklih tjedana sustav kojim se elektroničkim putem šalju e-recepti i e-uputnice sve je samo ne pouzdan. Ovo je treći put da sustav pada - posljednji put bilo je to 2. kolovoza, a prije toga liječnike i pacijente na muke je stavio 30. srpnja. Od 26. srpnja do 29. srpnja bio je nedostupan, što je i najavljeno, jer se radilo na migraciji zastarjelog sustava na nove platforme. Prekid koji se opet dogodio 12. kolovoza nije jedan od najavljenih, a nije, prema svemu sudeći, i posljednji pad koji će se dogoditi. Kako se ovaj kompleksni sustav još optimizira, za očekivati je da će sve dobro funkcionirati tek kad tvrtka Ericsson završi zadatak. Barem se tome nadaju svi oni koji se njime svakodnevno služe ili ga povremeno trebaju.

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 0
Stižu pljuskovi, grmljavina i velike vrućine: Civilna zaštita upozorila na opasno vrijeme
UPALJEN ALARM

Stižu pljuskovi, grmljavina i velike vrućine: Civilna zaštita upozorila na opasno vrijeme

Na snazi su žuta i narančasta upozorenja za više hrvatskih regija. Meteorolozi upozoravaju na moguće jače pljuskove s grmljavinom te vrlo visoke temperature i toplinski val.
JEZIVA NESREĆA U ZAGREBU  BMW X5 odletio u stup nakon sudara: 'Čovjek je visio na autu'
REZALI AUTO DA IZVUKU ŽENU

JEZIVA NESREĆA U ZAGREBU BMW X5 odletio u stup nakon sudara: 'Čovjek je visio na autu'

Vatrogasci su morali rezati krov BMW-a, kako bi spasili ženu iz automobila koji se ogromnom brzinom zabio u stup na Ljubljanskoj aveniji. Do stravične nesreće došlo je oko 1.30 sati