Komentari 31

Barcelona i Athletic službeno: Dajte nam finale na Bernabeuu

1

Barcelona i Athletic 30. svibnja igraju finale Kupa kralja. No još se ne zna na kojem stadionu. Katalonci i Baski pisali su španjolskom savezu. Žele igrati u Madridu...

Čekamo odgovor španjolskog nogometnog saveza. Spremni smo i poslušati njihov prijedlog, rekao je Josu Urrutia, predsjednik Athletic Bilbaa, nakon zajedničkog pisma Barcelone i Athletica savezu oko mjesta odigravanja finala kupa.

U pismu su Katalonci i Baski zatražili savez da im odobre Santiago Bernabeu.

Barcelona i Athletic 30. svibnja igraju finale Kupa kralja. No još se ne zna na kojem stadionu.

Katalonci i Baski žele Santiago Bernabeu, tamo su igrali 1984. godine u kultnoj utakmici u kojoj je Diego Maradona započeo neviđenu masovnu tučnjavu nakon pobjede Athletica 1-0.

Realu se nikako ne sviđa ideja da Baski i Katalonci igraju na njegovom stadionu, zvižde španjolskom kralju i himni.

- Ako Real ne želi da se finale igra ne Bernabeuu, onda se finale tamo ne može igrati - rekao je Miguel Angel Lopez, koordinator u španjolskom nogometnom savezu.

Realna opcija za odigravanje finale kupa je i Athleticov San Mames.

- Zašto ne? I to smo naveli u pismu španjolskom savezu. Vidjet ćemo. Najvažnije je da se poštuje naše postignuće. U finalu smo i imamo šansu za trofej, a to nije mala stvar - dodao je predsjednik Athletica.