Komentari 103

Bezidejni Arsenal, Liverpool u minutu i 40 "prokockao" 2-0

4

Southampton je dobio Arsenal kod kuće 2-0. Manchester City se jako mučio protiv Sunderlanda. Lampard je zabio za pobjedu 3-2. Liverpool i Leicester odigrali su 2-2

Ono što je Southampton radio Arsenalu navijači "topnika" nisu mogli gledati ni pod gasom nakon slavlja na ulasku u Novu godinu. Southampton je slavio 2-0, ali vrlo je lako u mreži gostiju mogla pući prigodna ovogodišnja "petarda".

REUTERS/PIXSELL

Mrežu "topnika" načeo je Mane golom bez mane. Golčinom. Sadio Mane bio je uz gol-liniju izvan šesnaesterca s desne strane. Szczesny je izašao s gola, a Mane ga je fantastično lobao. Gotovo iz mrtvog kuta. Sjajan potez senegalskog igrača.

U 56. minuti Tadić je zabio za 2-0 nakon katastrofalne reakcije Szczesnyja koji se nije proslavio na današnjoj utakmici. Golman Arsenala praktički je asistirao Tadiću kod drugog gola. Southampton je još pogodio stativu, a jednom su se Arsenalovi igrači spašavali čišćenjem s gol-linije.

Treba reći i da se ovako katastrofalni Arsenal možda mogao vratiti u utakmicu u 67. minuti da je sudac isključio Gardosa koji je kako posljednji igrač srušio gostujućeg igrača na rubu šesnaesterca.

Frank Lampard spasio City

Manchester City vodio je 2-0 protiv Sunderlanda na Etihadu golovima Tourea i Jovetića. No gosti se vraćaju preko Rodwella i Johnsona koji je zabio iz penala. No tu je spasitelj Frank Lampard.

Ušao je u 70. minuti utakmice, a samo par minuta kasnije zabio je za 3-2 Manchester Cityja. Nešto ranije objavljeno je kako je City produljio njegov ugovor do kraja sezone. Pun pogodak.

Liverpool u minutu i 40 sekundi "prokockao" 2-0

Liverpool je vodio 2-0 protiv Leicestera na Anfieldu. Steven Gerrard zabio je oba gola iz penala. Time je Liverpool došao na 100 golova iz penala u Premiershipu što je najviše od svih momčadi u povijesti lige.

No Leicester u samo minutu i 40 sekundi dolazi do 2-2. Prvo je Nugent zabio u 58. minuti susreta da bi Schlupp zabio za konačnih 2-2. Dejan Lovren bio je na klupi.

Premiership, 20. kolo:

• Stoke City - Manchester United 1-1 (Shawcross 2 / Falcao 26)ž
  • Aston Villa - Crystal Palace 0-0
  • Hull City - Everton 2-0 (Elmohamady 33, Jelavić 43)
  • Liverpool - Leicester 2-2 (Gerrard 17p, 40p / Nugent 58, Schlupp 60)
  • Manchester City - Sunderland 3-2 (Toure 57, Jovetić 67, Lampard 73 / Rodwell 68, Johnson 71p)
  • Newcastle - Burnley 3-3 (Taylor 15, Colback 26, Sissoko 78 / Dummett 19ag, Ings 66, Boyd 86)
  • QPR - Swansea City 1-1 (Fer 20 / Bony 90)
  • Southampton - Arsenal 2-0 (Mane 34, Tadić 56)
  • West Ham - WBA 1-1 (Sakho 10 / Berahino 42)
  • Tottenham - Chelsea (18:30)