Komentari 45

Čudesni Juve: Bez pola igrača protutnjao Firencom za finale!

1

Juventus je s 3-0 pobijedio Fiorentinu u gostima i nakon 2-1 poraza iz prvog ogleda prošao u finale kupa Italije. Allegri nije imao Teveza, Pogbu, Pirla, Lichsteinera...

Stigli su u Firencu bez pola momčadi. A vraćaju se u Torino kao heroji. San o prvom naslovu u kupu nakon 20 godina još živi u Juventusu. Stara dama je razbila Fiorentinu u uzvratnoj utakmici polufinala talijanskog kupa 3-0.

Fiorentina je u prvoj utakmici slavila 2-1 u Torinu. Nitko nije očekivao da bi Juventus bez Pogbe, Pirla, Teveza, Lichsteinera i Buffona mogao proći nakon te prve utakmice. No Juventus je nadigrao Fiorentinu, za koju zbog kartona nije nastupio Milan Badelj.

Juve je pola posla obavio u 21. minuti. Alessandro Matri sjajno se snašao u šesnaestercu Fiorentine i zabio za vodstvo gostiju. Fiorentina je dvaput zabila u prvom poluvremenu, ali u oba slučaja gol im je poništen zbog zaleđa.

Puno muke imao je Allegri sa sastavom uoči uzvrata protiv Fiorentine. Nije mogao trener Juventusa računati na ozlijeđene Pogbu, Pirla i Teveza, od prve minute igrao je tek zaliječeni Marchisio, a neposredno uoči utakmice zbog ozljede je otpao Lichtsteiner na desnom boku. I u takvom sastavu Juve je razbio Fiorentinu.

Pred kraj prvog poluvremena šok u Firenci. Morata je sjajno slomio braniča, njegov udarac brani golman Fiorentine, ali na loptu je naletio Roberto Pereyra i zabio za 2-0 vodstvo Juventusa. Neprepoznatljiva je bila momčad Vicenza Montelle protiv Juventusa u okrnjenom sastavu. U 59. minuti Leonardo Bonucci je došao na korner i zakucao loptu za 3-0 vodstvo gostujuće momčadi. Posljednji put Stara dama je Fiorentini zabila tri ili više golova u ožujku 2012. Bilo je tada 5-0 za Juventus.

Nevjerojatan crveni karton

Juventus je na kraju teško oštećen. Sudac Davide Massa dvije minute prije kraja isključio je Moratu zbog jednog prekršaja. Izravni crveni karton...

Prije toga sudac nije ni opomenuo igrača Fiorentine koji je namjerno laktom išao na jednog Juventusovog igrača. Morata tako neće moći igrati u finalu, a Juventus će se sigurno žaliti na ovu odluku, tako da nada da će Morata zaigrati još živi.

Juve čeka Napoli ili Lazio

Fiorentina, koja je prošle godine bila u finalu kupa, oprašta se od natjecanja, dok Juventus ide po prvi naslov u talijanskom kupu nakon 1995. godine. Juventus u finalu čeka boljeg iz utakmice Lazija i Napolija. Prva utakmica u Rimu završila je 1-1. Napoli u srijedu od 20.45 sati dočekuje Lazio u uzvratu.