Komentari 93

Diego Costa vukao Chelsea do pobjede, Villa srušila Liverpool

1

Diego Costa zabio je tri gola u pobjedi Chelseaja nad Swanseajem (4-2) u četvrtom kolu Premier lige. Liverpool je na Anfieldu izgubio od Aston Ville golom Agbonlahora

Nevjerojatni Diego Costa opet je bio glavni čovjek Chelseaja u njihovoj četvrtoj uzastopnoj pobjedi u Premiershipu. Ovaj put je Swansea City stradao na Stamford Bridgeu 4-2, a španolski Brazilac u to je slavlje ugradio hat-trick.

Kapetan 'bluesa' John Terry loše je otvorio utakmicu pogodivši u svoj gol već u 11. minuti, ali rezultatska neizvjesnost trajala je samo do 45. minute kada je Fàbregas ubacio iz kornera, a Costa glavom zabio za 1-0.

Costa je u potpunosti skrenuo pažnju na sebe u nastavku utakmice, pogodivši dvaput u 20-ak minuta nakon što je propustio dobru šansu u 52. minuti, kada mu je šut otišao iznad prečke. Prvo je zabio na još jednu asistenciju reprezentativnog kolege Fàbregasa u 56. minuti, a potom i iskoristivši šut Ramiresa koji ga je idealno pronašao pred golom za 3-1.

Bilo je to sve od Coste koji je u 72. minuti preselio na klupu, a zamijenio ga donedavni napadač Newcastlea Loïc Rémy. U kratko vrijeme na terenu Francuz je uspio obilježiti debi golom poslije malonogometne akcije, a golijadu je zaključio Jonjo Shelvey na drugoj strani u 86. minuti za konačnih 4-2.

U posljednjoj utakmici dana Liverpool je pretrpio već drugi prvenstveni poraz u četiri kola, i to od Aston Ville na Anfieldu. 'Redse' je u devetoj minuti iznenadio Gabriel Agbonlahor koji je iskoristio dodavanje Senderosa i iz blizine zabio za 1-0. Nije se u toj situaciji proslavio hrvatski reprezentativac Dejan Lovren koji je na terenu proveo svih 90 minuta. U završnici utakmice najbolju je priliku za domaćina propustio Philippe Coutinho pogodivši stativu.