Komentari 157

Leko iz penala srušio Rijeku, a Lokomotiva preskočila Hajduk

11

NA TREĆEM MJESTU Lokomotiva je slavila u Kranjčevićevoj ulici protiv Rijeke iz penala u 90. minuti. Zabio je Leko. "Lokosi" su s ova tri boda preskočili Hajduk...

Bacio je kapu i okrenuo se prema četvrtom sucu. Matjaž Kek bio je bijesan. Njegova Rijeka izgubila je u Kranjčevićevoj ulici od Lokomotive golom iz penala u 90. minuti utakmice. Kek je zbog tog ispada morao na tribine. Nakon utakmice spustio se na teren i ušao u raspravu sa sucima. Rijeka je ostala bez bodova u Kranjčevićevoj.

Goran Stanzl/PIXSELL

Lokomotiva je slavila 1-0 i s tri boda preskočila Hajduk na trećem mjestu. Splićani nakon posljednje utakmice 24. kola MAXtv Prve lige ponovno zaostaju dva boda za zagrebačkom momčadi. Burno je bilo u Kranjčevićevoj. Žustra utakmica. Lokomotiva je u četiri ovosezonske utakmice od Rijeke primila čak 15 golova, a nedavno je ispala iz Kupa od Kekove momčad s ukupnih 8-1.

- Na mojim je igračima da se pokažu na terenu, da prikažu da su svjesni koliko su griješili zadnju utakmicu - rekao je Tomislav Ivković u najavi utakmice.

Suci Tomasovu poništili gol

Lokomotiva je krenula agresivno, ali Rijeka je bila bolja. Marin Tomasov zabio je u 10. minuti utakmice, ali gol su mu poništili zbog zaleđa. No čini se kako su suci u ovom slučaju pogriješili. Gosti su bili opasniji, konkretniji u završnici, pogodili su i stativu, imali nekoliko sjajnih šansi, a na kraju su ostali bez bodova.

Ante Rukavina dobio je posljednjih 15 minuta utakmice. U jednom od zadnjih napada Rukavina je ušao u šesnaesterca Rijeke, Vešovićeva ruka bila je na Antinom ramenu, za suca Igora Križarića dovoljno da pokaže na bijelu točku.

Jerko Leko zakucao je loptu za pobjedu Lokomotive. Matjaž Kek bacio je kapu i ušao na teren nakon utakmice. Žestoko je raspravljao sa sucima i pokazivao prema mjestu gdje je pao Ante Rukavina. No nije pomoglo. Rijeka se kući vraća bez bodova...