Komentari 28

Lovren zabio za pobjedu koja vodi Hrvatsku u četvrtfinale

1

Mladi hrvatski nogometaši do 17 godina pobijedili su Austriju 1-0 u drugom kolu Europskog prvenstva U-17. Jedini gol vrijedan četvrtfinala zabio je Davor Lovren

Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina je u drugom kolu Europskog U-17 prvenstva u Bugarskoj pobijedila Austriju 1-0. Za pobjedu Hrvatske je u 52. minuti zabio Davor Lovren, brat stopera Liverpoola Dejana Lovrena.

Naši kadeti u prvom su kolu pobijedili domaćina Bugarsku 2-0. Nakon dvije pobjede u dva kola hrvatski mladi reprezentativci osigurali su prolazak u četvrtfinale EP-a. Prvi cilj je ispunjen, a izbornik je sretan što nakon dva kola Hrvatska još nije primila gol.

- Ovo je jako velika i jako važna pobjeda. Bile su obje reprezentacije pod pritiskom, stoga je bilo teško i tvrdo - rekao je Bašić za HNS nakon pobjede koja je njegove igrače odvela u četvrtfinale te se požalio što i prije nisu zabili:

- Ne mogu se oteti dojmu da smo u prvom poluvremenu mogli zabiti gol ili dva jer smo imali zrelije šanse.

U našoj skupini A Hrvatska ima šest bodova, Austrija i Španjolska jedan, a domaćin Bugarska je bez bodova.

U posljednjem kolu Hrvatska za tri dana igra protiv Španjolske, a naša se skupina u četvrtfinalu križa sa skupinom B u kojoj su Belgija, Njemačka, Slovenija i Češka.

- U četvrtfinalu više nema laganog protivnika, razlike su u kvaliteti minimalne, ali raduje me što imamo dobar izbor igrača, vidjet ćemo kako stojimo s ozljedama i umorom. Mislim da imamo adekvatne kombinacije za Španjolsku - zaključio je Bašić.

• Sastav Hrvatske: Šemper, Hudećek, Sosa, Erlić (od 34' Gjira), Kalaica, Soldo, Brekalo, Đurasek, Moro, Lovren (od 66' Babić), Majić (od 80+1' Blečić)