Komentari 795

S ovakvom igrom nismo ni zaslužili otići na Euro 2012.

22

Hrvatska je doživjela novi debakl, ovaj put u Grčkoj. Domaćini su u tek osam minuta preko Samarasa i Gekasa pokazali gdje nam je mjesto - u dodatnim kvalifikacijama

Nakon što smo propustili Svjetsko prvenstvo prošle godine, u opasnosti je i Europsko prvenstvo sljedeće godine. Hrvatska je izgubila u Grčkoj 2-0 i najvjerojatnije ćemo ići u dodatne kvalifikacije.

Poštenu utakmicu 'vatreni' nisu odigrali već tri godine, a ako Grcima u dvije utakmice ne možeš zabiti gol i uzeti više od boda, teško je očekivati pobjedu u skupini.

Danima su naši kao papagaji ponavljali da ih ništa ne može iznenaditi u igri 'hellasa'. I doista, igrali su po dobrom starom prokušanom receptu, bunker iza pa ako što uspije u kontri ili prekidu. A upravo su takve informacije dolazile iz tamošnjeg tabora, na svakom treningu vježbali su kornere, slobodne udarce, očito sjajno, jer su nam dva gola dali upravo nakon kornera.

Potpuno su nas 'umrtvili', kao i svakog protivnika. Prvi udarac su uputili u 41. minuti, a kakvu takvu priliku sedam kasnije. A onda kobna 71. minuta! Nakon kornera i odbijanca, Samaras je ostao sam samcat na rubu kaznenog prostora, namjestio se i ljevicom, poluvolejem opalio neobranjivo.

Nismo se ni snašli, a došao je novi korner u 78'. Gekas, koji je visok samo 179 centimetara, ostao je sam i glavom zabio za 2-0!

Do kraja nisu imali problema rutinski sačuvati vodstvo.

A Hrvatska! Ništa, riječ koja najbolje opisuje našu igru! Nismo stvorili šansu!

Zanimljivo, nakon ždrijeba svi smo bili jednoglasni, ovo je najlakša skupina ovih kvalifikacija i najlakša u kojoj smo ikad bili! Preteška i za nas! Karagounis je očito bolji od Modrića, a Samaras od Eduarda, i tako dalje...A čak nisu imali ni 12. igrača, onog na tribinama, nije se skupilo niti 20.000 gledatelja...

Hrvatska u utorak igra protiv Latvije i treba nam pobjeda, ali i poraz Grčke u Gruziji. Vjerujte, to se neće dogoditi, isto kao što niti nećemo biti najbolji drugi. Dodatne kvalifikacije su naša realnost i svakog se trebamo pribojavati.