Komentari 231

Senzacija: Baski su demolirali očajnu Barcu na San Mamesu!

6

Athletic Bilbao pobijedio je Barcelonu 4-0 u prvoj utakmici španjolskog Superkupa! Bila je to baskijska noć iz snova, lob s 47,5 metara, "hat-trick" sjajnog Aduriza...

Barcelona je doživjela blamažu na San Mamesu u prvoj utakmici španjolskog Superkupa! Bilbao se igrao s Kataloncima kao da se radi o amaterskoj momčadi. Baski su u utakmici života razbili Barcelonu 4-0 uz "hat-trick" Aduriza u 15 minuta i vodeći gol baskijske momčadi spektakularnim lobom s 47,5 metara!

Enrique kalkulirao pa se izblamirao

Luis Enrique zaigrao se sa "šarenim" sastavom.

Ter Stegen na golu, Alves, Bartra, Vermaelen i Adriano iza, Sergi Roberto, Mascherano i Rafinha u vezi, a Messi, Suarez i Pedro u napadu.

Na klupi su bili Iniesta, Rakitić i Busquets, trojica koja su počela od prve na utakmici Uefinog Superkupa protiv Seville.

Lob s 47,5 metara za vodstvo Bilbaa

Počelo je kao iz snova za domaće. Ter Stegen je u 13. minuti izašao daleko izvan gola kako bi igrao glavom.

Loptu je kod centra primio Mikel San Jose i lobao golmana Barce spektakularnim udarcem za vodstvo domaće momčadi. Odmah su izračunali da je zabio s 47,5 metara. Spektakularno...

Jedan udarac Barce na gol!

Kako je Barca igrala pokazuje podatak da je prvi udarac u okvir gola imala u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

Messi je pokušao iz slobodnjaka. Razočaravajućih 45 minuta za Barcelonu i Luisa Enriquea koji je odlučio kalkulirati sa sastavom.

Athletic je zasluženo vodio.A što su Baski tek napravili Kataloncima u nastavku... Bilo je to ružno za gledati.

Adurizov "hat-trick" u 15 minuta

Aduriz je imao svoj show pa je u nepunih 10 minuta zabio Kataloncima dva komada za 3-0 u 62. minuti utakmice!

Dvije minute prije tog gola Ivan Rakitić je ušao u igru. Dani Alves se pobrinuo za glupost utakmice. U 67. minuti Brazilac je umislio da je u UFC-ovom kavezu, sudac je pokazao na penala, a Aduriz je zabio treći gol za nevjerojatnih 4-0!

Aduriz je Barceloni zabio "hat-trick" u 15 minuta. Bilbao je pobijedio 4-0 i najavio senzaciju. Barcelona će trebati dobiti 5-0 u uzvratu ili s istim rezultatom kako bi izborila produžetke. U ovom stanju, bit će pravo čudo ako Barca ne primi barem jedan gol na Nou Campu. A onda je vjerojatno kraj nadanjima u osvajanje novog trofeja.

Prva od tri utakmice u devet dana

Athletic Bilbao i Barcelona u devet dana odigrat će tri utakmice. Prvu su odigrali. Nakon uzvrata u španjolskom Superkupu u kojem će Barci trebati pravo malo čudo, ova dva kluba otvaraju novu sezonu Primere na San Mamesu.