Komentari 70

Pjaca golom pet minuta prije kraja donio tri boda Dinamu

10

Nisu puno od igre mogli vidjeti navijači na Stanovima. Prvak je stigao po nastavak niza nepobjedivosti i to mu je pošlo za rukom. Jedini gol zabio je Pjaca u 85. minuti

Prvi protiv posljednjeg. Pomislili bi da će to biti samo odrađivanje posla i uvjerljiva pobjeda prvaka, no današnji žuti, a inače 'modri', bili su blijedi koje god boje bili njihovi dresovi. Dinamo je pobijedio s minimalnih 1-0, a tri boda donio im je Marko Pjaca golom u 85. minuti utakmice.

Igor Štimac sjajno je pripremio svoju momčad za dolazak Zagrepčana i s pravom može žaliti što njegovi igrači nisu neku od svojih solidnih prilika uspjeli iskoristiti puno prije same završnice utakmice. Dinamo je na Stanovima istrčao s Fernandesom, Henriquezom i Soudanijem u napadu, a Zoran Mamić vjerovao je da mu taj napadački trozubac napokon može donijeti golijadu koju toliko željno iščekuje. No niti jedan od spomenute trojke nije bio posebno raspoložen i Mamić 25 minuta prije kraja u igru uvodi Marka Pjacu.

Najbolji Dinamov nogometaš ovog proljeća pokazao je i u ovoj utakmici zašto sve više europskih skauta zbog njega dolazi na otužne HNL tribine. Zadar je opasno prijetio, imao nekoliko solidnih prilika u prvom poluvremenu, no Dinamo je sve to bez većih problema rješavao. Što nije izbila obrana, pohvatao je Eduardo. A kada otvorite i najmanju priliku igraču poput Pjace, morate biti kažnjeni.

Kombinirali su u 85. minuti na lijevoj strani mladi Dinamov krilni napadač i Fernandes, Čileanac je odlično prebacio obranu Zadra, a Pjaca se fantastično zagradio i s igračem na leđima zabio lijep gol lijevom nogom s nekoliko metara iskosa. Dinamo je tako i nakon Stanova ostao neporažen, Zoran Mamić svoj je rekord podebljao na brojku 36, no igrom nikako ne može biti zadovoljan.

S druge strane, potpuno drugačija priča. Igor Štimac može biti zadovoljan kako je parirao najboljoj hrvatskoj momčadi, no što mu sve to znači kad nema bodova. Ostao je Zadar prikovan za dno tablice i zajedno s Osijekom nastavlja borbu za prvoligaški status.

• Zadar - Dinamo 0-1 (Pjaca '85.)