Komentari 106

Van Persie u 94. minuti donio bod za United protiv Chelseaja

5

Chelsea je imao 0-1 na Old Traffordu sve do posljednjih sekundi utakmice. Robin van Persie odlično se snašao u 94. minuti u šesnaestercu gostiju za konačnih 1-1

Cesc Fabregas ubacio je iz kornera s lijeve strane u 53. minuti, a na prvoj stativi poletio je Didier Drogba i zabio prvi gol na utakmici. Drogbi je to bio i prvi gol u Premiershipu još od susreta sa Stokeom u ožujku 2012. godine, a od te utakmice prošlo je točno 960 dana

Činilo se da će osma Fabregasova asistencija sezone biti dovoljna za tri boda na Old Traffordu, no u 94. minuti Branislav Ivanović napravio je prekršaj za drugi žuti karton na lijevom krilu Unitedova napada.

Iz prekida je ubacio Angel di Maria, Marouane Fellaini pucao je glavom, Thibaut Courtois odbio, ali samo do Robina van Persieja koji je zakucao taj odbijanac za konačnih 1-1 i erupciju oduševljenja u Manchesteru.

Nizozemcu je to bio sedmi gol protiv Chelseaja u karijeri u Premiershipu, ali prvi koji nije zabio na Stamford Bridgeu.

Chelsea je i dalje na vrhu ljestvice i ima četiri boda više od drugoplasiranog Southamptona. Manchester United je ostao na osmom mjestu s 13 bodova, deset manje od plavih iz Londona.