Komentari 81

Šokantno: Marcel Hirscher je zamalo nastradao zbog drona!

1

Austrijski skijaš Marcel Hirscher zamalo je poginuo nakon što je, prilikom njegove vožnje, pored njega "tresnuo" dron s neba. Austrijanac je imao prilično veliku sreću

Norvežanin Henrik Kristoffersen pobjednik je slaloma skijaša za Svjetski kup voženog u Madonni di Campiglio, on je do druge ovosezonske pobjede u ovoj disciplini u isto toliko utrka stigao s 1,25 sekundi prednosti ispred drugog Austrijanca Marcela Hirschera, dok je treće mjesto zauzeo mladi 20-godišnji Austrijanac Marco Schwarz s 1,59 sekundi slabijim vremenom.

Kristoffersen je već nakon prve vožnje imao 1,03 sekunde prednosti u odnosu na Hirschera, a svoju je odličnu formu potvrdio i u drugoj kada je još i povećao razliku.

Ipak, utrku je obilježio incident tijekom Hirscherove druge vožnje kada se bespilotna letjelica, koja je nosila kameru iznad staze, srušila na tlo samo nekoliko centimetara iza austrijskog skijaša te je moguća tragedija izbjegnuta doslovno za djelić sekunde.

- Ovo je prestrašno, nikad se nije smjelo dogoditi! Moglo me je ozbiljno ozlijediti - rekao je Hirscher nakon utrke.

U Madonni su nastupila i trojica hrvatskih skijaša, ali niti jedan se nije uspio plasirati u drugu vožnju. Najbliži plasmanu u najboljih 30 bio je veteran Ivica Kostelić, koji je s 3,51 sekundi zaostatka za najbržim Kristoffersenom zauzeo 42. mjesto. Filip Zubčić bio je 51. s četiri sekunde zaostatka za Kristoffersenom, a Matej Vidović 61. s 5.43 sekundi iza vodećeg Norvežanina.

Hirscher je drugim mjestom u Madonni preuzeo vodstvo u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa sa 623 boda, 23 više od drugog Norvežanina Aksela Lunda Svindala, kojega slijede još dva Norvežanina; Kjetil Jansrud s 407 i Kristoffersen s 389 bodova.

Sljedeća slalomska utrka trebala bi se voziti na zagrebačkom Sljemenu 6. siječnja ako to dopuste vremenski uvjeti.