ACB liga: Marko Banić najbolji strijelac u porazu svog Bilbaoa

1

U ponedjeljak su odigrane preostale tri utakmice 31. kola španjolske košarkaške ACB lige. Fuenlabrada je dobila Bilbao za koji je Marko Banić zabio 16 koševa...

U derbiju je Fuenlabrada u gostima pobijedila Bilbao Basket 84-75, te sada obje momčadi imaju omjer 18-13 i dijele peto mjesto.

Domaćinu nije pomoglo niti vrlo dobro izdanje hrvatskog centra Marka Banića koji je za 34 minute postigao 16 poena. Bio je prvi strijelac domaće momčadi. U sve je ugradio i tri skoka. Za dva poena je gađao 8-11, uz jedno promašeno slobodno bacanje.

Na drugoj strani, kod pobjednika, je Davor Kus igrao 33 minute, te je postigao pet poena uz tri asistencije i jedan skok. Imao je Kus loš šut, 1-3 za dva poena i 1-4 za tri poena.

Barcelona je u gostima pobijedila Joventut 68-65 u utakmici u kojoj su cijelo vrijeme vodili. Do 25. pobjede u sezoni vodeću su Barcelonu do uspjeha vodili Alan Anderson sa 18 poena i pet skokova, je Juan Carlos Navarro sa 17 poena. Real na drugom mjestu ljestvice ima pobjedu manje.

Alicante je na svom parketu poražen od Gran Canarije 75-66, a za domaći sastav je 31 minutu odigrao hrvatski košarkaš Mario Stojić. Postigao je devet poena uz tri skoka, ali se nije proslavio kada je šut u pitanju. Za dva poena je gađao 2-6, za tri poena 1-6 i s linije slobodnih bacanja 2-2.