Aguirre: Jedini krivac za debakl sam isključivo - ja!

1

Trener madridskog Atletica Javier Aguirre javno je preuzeo svu krivicu za katastrofu (6-1) svoje momčadi na Nou Campu

Jedini krivac za ovakvo izdanje moje momčadi sam ja! Krivo sam sastavio momčad, loše sam odradio pripremu za utakmicu, nisam uspio pokrenuti naš napad nakon mizernog ulaska u utakmicu. Jednostavno, sve sam napravio loše, rekao je trener Atletico Madrida Javier Aguirre nakon neugodnog 6-1 poraza od Barcelone na Nou Campu.
- Nema momčadi kojoj se ne dogodi loša utakmica. Ipak, brzina kojom nas je Barcelona uništila ne događa se baš tako često. Premašili su nas u baš svakom aspektu igre. Kada primite tri gola u osam minuta utakmice, onda nema nikakve isprike. U tom trenutku je već bilo sve jasno i odlučeno, nakon 8 minuta! - velik je bio Aguirre i u porazu i čestitao Barceloni na velikoj pobjedi.
Teško je bilo nešto pametno reći igračima u poluvremenu nakon što si izgubio i najmanju šansu za eventualni preokret, no ''u prijevodu'' je rekao da je samo tražio da igrači ne dožive još veći poraz:
- Teško je o tome javno govoriti, takve stvari ostaju u našoj svlačionici. Zamislite samo da je utakmica na kraju završila 10-2 - završio je Aguirre.