Komentari 5

Andre Luis uzeo sucu žuti karton pa je dobio crveni

5

Branič brazilskog Botafogoa Andre Luis isključen je nakon što je sucu iz ruke uzeo žuti karton na utakmici Copa Sudamericana protiv Estudiantesa

Estudiantes je prošao u polufinale Copa Sudamericane, južnoameričke inačice Kupa Uefe. Nakon što su u prvoj utakmici pobijedili Botafogo 2-0, a uzvratu u Rio de Janeiru završio je 2-2. No utakmicu je obilježio nesvakidašnji potez brazilskog braniča Andre Luisa. Samo tri minute nakon što je postigao izjednačujući pogodak, Andre je dobio crveni karton. I to kako! Sudac mu je pokazao žuti karton, a očito ratoborni Luis mu ga je istrgnuo iz ruke. Sucu nije preostalo ništa drugo, nego mu pokazati onaj koji je još imao kod sebe, crveni. Andre Luis očito je igrač teškog karaktera. Naime, u utakmici protiv Nautica dobio je crveni karton, no nikako se nije dao s terena pa ga je policija morala ispratiti. Inače, utakmicu su obilježili i grubi startovi domaćih igrača nad kapetanom studiantesa Juanom Sebastianom Veronom, koji je u jednom trenutku dok je ležao na travi dobio čak i prst u oko. Verona je trener izvadio iz igre u 85. minuti kako bi ga sačuvao od teže ozljede. Za dvostruki trijumf Argentinaca nad Brazilcima pobrinuli su se Argentinos Juniorsi pobjedom na Palmeirasom 2-0 na stadionu Diega Maradone u Buenos Airesu. Sve je bilo odlučeno vrlo brzo. Urugvajski branič Andres Scotti poentirao je u 10., a 30-godišnji argentinski napadač Nicolas Pavlovich u 17. minuti.