Komentari 3

Andrij se vraća kući: 'Ševa' u Dynamu nakon 10 godina

1

Andrij Ševčenko iduće će dvije godine nositi dres kijevskog Dynama, gdje je i započeo jednu veliku karijeru. Iako, posljednjih godina mu baš i ne ide

Legendarni Valerij Lobanovski je u proljeće 1998. doveo na Nou Campu jednu mladu momčad, došao je na noge katalonskom gigantu s anonimcima i, vjerovali su mnogi - bez nade. Ali nije Dynamo Kiev želio primiti što manje u Barceloni, želio je zabiti što više. I zabili su Ukrajinci četiri komada, očitali nogometnu lekciju velikanu i nakon tih 90 minuta slavili su na centru. Čistih i uvjerljivih 4-0 u utakmici u kojoj Barcelona u pojedinim fazama utakmice nije mogla do lopte po nekoliko minuta u komadu.
Tri od četiri gola Barceloni je utrpao jedan hitri plavokosi napadač, ime mu je bilo - Andrej Ševčenko. Tada su mu bila 22 godine, a u Dynamu je proveo još sam jednu sezonu. U ljeto 1999. otišao je u Milan i ostao u inozemstvu punih šest godina. Na San Siru se do kraja afirmirao, pokušao u Chelseau i onda je na isteku ovog prijelaznog roka vratio kući. Nakon loše sezone na posudbi u Milanu Ševčenko je dobio slobodne ruke i izabrao povratak. Na službenoj stranici kijevskog kluba objavili su u subotu popodne da je 'Ševa' ponovno igrač Dynama.
Dogovorio se s čelnicima kluba da ostane u klubu dvije godine i potpisao ugovor. Otišao je kao legendarna Dynamova sedmica, a isti broj nosit će i u svom drugom mandatu u Kijevu. S bijelim dresom s brojem 7 javnosti će ga predstaviti u nedjelju i nakon toga krenuti u novu i, vjeruju u Kijevu, plodonosnu suradnju.