Komentari 9

Argentina svladala Nigeriju, dvije asistencije Lea Messija

1

Novi izbornik 'gauča' Alejdandro Sabella ostvario je i drugu pobjedu u drugoj utakmici. Argentina je svladala Nigeriju 3-1. Golove su zabili Higuain i Di Maria

Nogometna reprezentacija Argentine pobijedila je u Dhaki u Bangladešu Nigeriju s 3-1 u prijateljskoj utakmici...

Bila je to druga utakmica koju je argentinska reprezentacija odigrala nakon Copa Americe. Podsjećamo, u petak je Argentina u indijskoj Kolkati protiv Venezuele pobijedila s 1-0. Na klupi je u tom dvoboju debitirao novi izbornik Alejandro Sabella, nasljednik nakon Copa Americe otpuštenog Sergija Batiste.

Sabella je, dakle, protiv Nigerije ostvario i svoju drugu pobjedu. Lionel Messi, koji je odigrao svih 90 minuta, opet nije bio strijelac za svoju reprezentaciju, ali je svejedno odigrao važnu ulogu kod prva dva gola Argentinaca. Prvo je u 24. minuti poslužio strijelca Hinguaina, da bi samo dvije minute kasnije u slalomu prešao nekoliko nigerijskih igrača. Vratar Nigerije obranio je njegov udarac iz blizine, ali je odbijenu loptu Di Maria lakoćom pospremio u mrežu.

Nigerija je smanjila u 46. minuti preko Obasija, a konačni rezultat postavio je Echiejile autogolom u 65. minuti. Prethodno je nigerijski golman Aiyenugba obranio udarac Higuaina, koji je odigrao značajnu ulogu za posljednji gol na utakmici.

Lokalni su navijači zdušno bodrili Argentinu, posebno Messija, čiji su svaki dodir s loptom popratili bučnim navijanjem.

Lionel Messi je prije nekoliko dana protiv Venezueale bio asistent, ovoga puta je bio zaslužan za dva pogotka, ali ga gol i dalje neće, kada je u pitanju nacionalna momčad. Podsjećamo, nije Barcelonin ubojiti napadač zabio niti jednom pri četirima nastupima na Copa Americi, koju je Argentina prošlog srpnja pred svojom publiko završila četvrtfinalnim ispadanjem od Urugvaja, kasnijeg prvaka. Ponovilo mu se tako Svjetsko prvenstvo, na kojem prošlog ljeta također nije uspio niti jednom pogoditi mrežu suparničkih momčadi...

Prijateljska utakmica

Argentina – Nigerija 3-1 (Higuain 24, Di Maria 26, Echiejile 65 – ag / Obasi 46)