Komentari 278

Senzacija svih senzacija i šok za Argentince! Saudijci ih srušili

21

Dva poluvremena, dva različita lica Argentine i Saudijske Arabije. 'Gaučosi' su poveli s 1-0 Messijevim penalom u prvom poluvremenu, ali furiozni Saudijci su pobijedili golovima Al Dawsarija i Al Shehrija

Saudijska Arabija priredila je jedno od najvećih iznenađenja na Svjetskim prvenstvima. Golovima Al Shehrija u 48.minuti  i Al Dawsarija u 53. minuti anulirali su vodstvo Argentine koje je donio Messi iz penala u 10. minuti.

Messiju je Katar zadnja šansa, Francuzi moćni i s ozljedama

Argentinci su odlično otvorili utakmicu, prijetili su sa svih strana. Messi, Gomez, Di Maria radili su probleme bokovima Saudijske Arabije, a sve je urodilo plodom u 10. minuti kada je Messi realizirao jedanaesterac.

FIFA World Cup Qatar 2022 - Group C - Argentina v Saudi Arabia

Slovenac Vinčić sudio pokazao je na 11 metara nakon konzultacije s VAR-om i spornom situacijom u šesnaestercu Saudijaca. Abdulhamid je povlačio Paredesa, a Vinčić je nakon provjere bez razmišljanja sudio jedanaesterac.

Saudijci nisu mogli parirati tehnički snažnijem suparniku, a otvorena igra koštala ih je s još tri pogotka Argentinaca. Na njihovu sreću, dva gola Lautara Martineza te jedan Lea Messija poništeni su zbog zaleđa.

Do kraja poluvremena ozlijedio se saudijski kapetan Al Faraj koji je izašao na poluvremenu.

U nastavku utakmice pojavila se hrabrija i odlučnija Saudijska Arabija. Al Shehri je u 48. napravio slalom u obrani 'gaučosa' te spretno matirao nemoćnog Martineza.

Argentinci se nisu niti snašli, a već je bilo 2-1. Al Dawsari poigrao se s obranom Argentinaca na lijevoj strani te preciznim udarcem doveo Saudijce u vodstvo.

Prijetili su Argentinci, većinom ubačajima s krila, ali nije bilo učinka. Kompaktna obrana Saudijske Arabije otklonila je sve prijetnje. Do kraja utakmice dobili su šest žutih kartona, a sudac je zbog brojnih izmjena, ali i zadržavanja igre produžio osam minuta nadoknade.

I tada kreće prava drama. Argentinci su nastavili s beskonačnim ubačajima u kazneni prostor Saudijaca, a prilikom jednog vratar Al Owais koljenom je u glavu pogodio braniča Al Shahranija.

Brutalni sudar igrača i golmana Saudijaca, koljenom u čeljust

Utakmica je zaustavljena, a Vinčić je dodao još šest minuta nadoknade na to. Do kraja utakmice, 'gaučosi' nisu ozbiljnije priprijetili, a Saudijci su mogli slaviti veliku pobjedu na početku Svjetskog prvenstva u Katru.

Svjetsko prvenstvo u Katru 11.00 , Lusail Iconic stadion, Lusail
Argentina
Messi (p) 10'
1 : 2
Saudijska Arabija
Al Shehri 48', Al Dawsari 52'
90'+14

Gotovo je! Saudijska Arabija priredila je najveću senzaciju, pobijedili su s 2:1 Argentince nakon fantastičnog drugog poluvremena.

90'+11

Alvarez je odlično pucao glavom, ali vratar Saudijske Arabije odlično je reagirao.

90'+10

Dva kornera u nizu za Argentince.

90'+6

Umjesto Al Shahranija ušao je Al Burayk

90'+5

Igrač Saudijske Arabije, Al Shahrani ostao je ležati na podu nakon sudara s golmanom Al Owaisom. Na teren je došla stručna pomoć i liječnici kako bi pomogli ozlijeđenom igraču.