Komentari 46

Arsenal se izvukao s igračem manje, Kranjčar igrao 90 min.

1

QPR je napadao posljednjih 20 minuta, Niko Kranjčar bio je u organizaciji svakog od tih napada, ali ni igrač više nije pomogao gostima da dođu do boda u završnici

Arsenal je već u devetoj minuti mogao do vodstva nakon što je dosuđen penal protiv Queens Park Rangersa, ali udarac Alexisa Sancheza pročitao je Robert Green i najavio tešku večer za domaćina na Emiratesu.

Čileanac se iskupio za promašaj kad je na ubacivanje Kierana Gibbsa s lijeve strane odlično reagirao u sredini i glavom pogodio za 1-0 u 37. minuti, ali za nove pobrinuo se Olivier Giroud, koji je zbog udaranja Neduma Onuohe dobio izravni crveni karton u 53. minuti

Moglo je sve mirnije završiti za "topnike" nakon što je Tomaš Rosicky povisio na 2-0 u 65. minuti, ali za neizvjesnu završnicu pobrinuli su se Junior Hoilett koji je iznudio penal i Charlie Austin koji ga je realizirao za 2-1 u 79. minuti.

U preostalih 11 minuta i još četiri minute sudačke nadoknade QPR je ugurao desetoricu domaćih nogometaša u šesnaesterac, Niko Kranjčar diktirao je sve napade, ali nakon što u 91. minuti nije suđen penal u duelu Bobbyja Zamore i Caluma Chambersa, postalo je jasno da će završiti 2-1 za Arsenal.

Posljednji pokušaj na utakmici imao je Kranjčar iz slobodnjaka s 30 metara, otišlo je malo iznad gola, pa je Arsene Wenger mogao proslaviti svoju 400. trenersku pobjedu u Premiershipu

QPR je postao tek druga momčad u povijesti lige koja je izgubila prvih devet gostujućih utakmica sezone. Jedini koji se mogao "pohvaliti" takvim učinkom bio je Bolton iz sezone 1995./96.