Komentari 12

Atletico slavio kod Betisa, a Falcao je najbolji strijelac lige

5

Atletico Madrid ostvario je i četvrtu ovosezonsku pobjedu u Primeri u sklopu 5. kola. Na gostovanju kod Betisa u odgođenom susretu 3. kola "rojiblancosi" su slavili 4-2

Iako je Betis na domaćem travnjaku u Sevilli vodio u dva navrata golovima Salvadora Agre i Francisca Juanfrana, protiv brojčanog deficita nije mogao, te je na kraju morao potpisati kapitulaciju po drugi puta ove sezone.

Prva dva gola za Atletico zabio je sjajni kolumbijski napadač Radamel Falcao. Prvog je zabio u 28. minuti za izjednačenje 1-1, a drugi u 48. minuti za izjednačenje 2-2 iz jedanaesterca koji je prethodno sam iznudio nakon prekršaja Damiena Perquisa. Ujedno je za taj start Perquis zaslužio isključenje.

Bio je to Falcaov sedmi gol u pet ligaških susreta ove sezone čime je prestigao Lionela Messija na vrhu ljestvice strijelaca (6 golova), ali je igru bio prisiljen napustiti samo pet minuta kasnije zbog ozljede. Umjesto njega je ušao Diego da Silva Costa koji je ujedno zabio i vodeći gol za Atletico samo dvije minute po ulasku u igru.

U 77. minuti je Betis ostao bez drugog igrača nakon što je drugi žuti karton zaradio Joel Campbell, a Atletico je konačan rezultat postavio preko Raula Garcije u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Primera, 3. kolo:

Betis - Atletico Madrid 2-4 (Agra, Pozuelo 46 / Falcao 28, 48-11m, Costa 54, Garcia 90+3)