Komentari 7

ATP Madrid: Nadal i Federer odigrat će "finale prije finala"

1

Svoj 24. međusobni ogled upriličit će Rafael Nadal i Roger Federer u polufinalu ATP turnira Masters 1000 serije u Madridu koji se ovih dana igra na zemljanoj podlozi...

Branitelj naslova Rafa Nadal nije imao baš nikakvih problema protiv Francuza Michaela Llodre u njihovom četvrtfinalnom srazu. "Kralju zemlje" bilo je potrebno 75 minuta igre za 6-2, 6-2 pobjedu, ukupno 36. uzastopnu na omiljenoj mu podlozi. Posljednji koji je svladao Nadala na zemlji bio je Robin Söderling u četvrtom kolu Roland Garrosa 2009. godine.

Reprizu tog meča Madrid ove godine neće vidjeti, budući da je švedski tenisač ostao "kratak" i šesnaesti puta u sedamnaestom ogledu protiv Rogera Federera. Jedan "break" u meču odlučio je pitanje pobjednika između trećeg i petog nositelja, a napravio ga je Federer kod 5-4 u drugome setu. Prva dionica igre završila je u tie-breaku, a konačan rezultat bio je 7-6(2), 6-4. Inače, Švicarac je imao po tri lopte za oduzimanje suparnikova servisa u svakome setu, Söderling dvije u drugome.

Đoković preko Ferrera do polufinala protiv Belluccija

Drugi tenisač svjetskog poretka, Srbin Novak Đoković, posljednji je polufinalist ATP turnira iz Masters 1000 kategorije kojem je domaćin Madrid. Mjesto među posljednja četiri izborio je 6-4, 4-6, 6-3 pobjedom protiv Davida Ferrera.

Đoković je pobjedom došao do 6-4 omjera protiv šestog igrača svijeta, ali i prvog slavlja u četvrtom pokušaju kada su mečevi na zemljanoj podlozi u pitanju. Za finale će igrati protiv nepostavljenog Brazilca Thomaza Belluccija koji je nešto ranije slavio protiv Tomaša Berdycha, potvrdivši dobru formu i pobjedu protiv Andyja Murrayja kolo ranije.

Dva i pol sata trajao je meč između Đokovića i Ferrera kojim je srpski tenisač nastavio niz neporaženosti u 2011. godini. Protegao se on na već 30 mečeva...