Komentari 4

ATP Toronto: Troicki tek iz šestog puta dobio Čilića

1

Prva je to pobjeda Viktora Troickog, 51. tenisača svijeta, nad Marinom Čilićem u njihovu šestome međusobnom ogledu. Slavio je 6-4, 7-6(2)...

Hrvatski je tenisač Marin Čilić, 11. nositelj ATP turnira u Torontu, ispao već u prvom kolu istoga. Pobijedio ga je Srbin Viktor Troicki 6-4, 7-6(2). Prva je to pobjeda Troickom, 51. tenisaču ATP ljestvice, nad Čilićem u njihovu šestome međusobnom ogledu. U četvrtom gemu prvog seta Čilić je, pri svom 2-1 vodstvu, izborio četiri break-lopte. Troicki ih je sve do jedne spasio i dobio gem breaknuvši odmah u prvom sljedećem gemu Čilića, i to iz jedine break-prilike. Bilo je to Troickom dovoljno za pobjedu u prvom setu. Čilić nakon tog preokreta nije više došao niti do jedne break-lopte. U drugom je setu najbolji hrvatski tenisač spasio dvije takve situacije. Konačno je pao u 13. gemu, u kojem je Troicki poveo 4-0 pa potom i 6-1. Završilo je 7-2. Turnir u Torontu igra se na tvrdoj podlozi uz nagradni fond od 2.43 milijuna dolara. Ulazi u kategoriju Mastersa 1000.