Na portal se također možeš prijaviti i
putem svog Facebook ili Google računa.
ili Prijava Prijavi se
Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata
31 komentara

Australian Open: Čilić, Martić, Karlović i Fett u drugom kolu

Samo Borna Ćorić, od petero hrvatskih predstavnika prvog dana natjecanja na Australian Openu, nije uspio izboriti drugo kolo. Dalje su prošli Čilić, Martić, Karlović i Fett

Tennis - Australian Open - Marin Cilic of Croatia v Vasek Pospisil of Canada - Hisense Arena, Melbourne, Australia
Foto: TORU HANAI
31 komentara

Sjajan dan za hrvatske tenisače na prvom Grand Slam turniru sezone!

Marin ČilićPetra MartićIvo Karlović i Jana Fett plasirali su se u drugo kolo Australian Opena nakon što su bili bolji od Kanađanina Vaseka Pospisila, Belgijke Alison Van Uytvanck, Srbina Lasla Đerea i Japanke Mise Eguchi.

Čilić je slavio protiv Kanađanina Pospisila, 105. na ATP ljestvici, nakon tri sata i 17 minuta igre sa 6-2, 6-2, 4-6, 7-6(5). Najbolji hrvatski tenisač je servirao 20 aseva, a suparnik 12. Čilić je osvojio 72 posto poena na prvom servisu, a 58 posto na drugom, spasio je tri od pet break lopti, a suparniku je pet puta uzimao servis.

Kanađanin je napravio šest dvostrukih pogrešaka. Ovo je bila druga pobjeda hrvatskog tenisača nad Pospsisilom u isto toliko mečeva. U drugom kolu Čilić će igrati protiv boljeg iz ogleda između Portugalca Joãa Souse. Sa Sousom, 70.. na ATP ljestvici, Čilić je do sada igrao tri puta i sva je tri puta slavio.

Petra Martić plasman u drugo kolo osigurala je pobjedom nad Belgijkom Van Uytvanck od  7-6 (7/5),  6-3 nakon sat i 36 minuta igre. Iako je Belgijanka servirala četiri asa, a Martić ni jedan, hrvatska je tenisačica ipak bila bolja, suparnici je pet puta uzimala servis, a svoj je izgubila tri puta.  U drugom kolu Petru Martić očekuje teža suparnica, Rumunjka Irina Camerlia Begu, 32. na WTA ljestvici.

I Ivo Karlović je lako prošao u drugo kolo Australian Opena. On je u prvom kolu sa 7-6(3), 6-2, 7-6 (2) pobijedio srpskog tenisača Lasla Djerea nakon dva sata i 25 minuta igre.  Hrvatski je tenisač servirao 21 as i suparniku je dva puta uzeo servis.Ovo je bio njihov prvi međusobni ogled. Prolaz u treće kolo Karlović će tražiti protiv Japanca Yuichija Sugite, 40. tenisača svijeta, s kojim do sada nije igrao.

Jana Fett svladala je Japanku Misu Eguchi (WTA-436.) sa 6-3, 6-2. U meču koji je trajao sat i 13 minuta hrvatska je tenisačica, kojoj je ovo prvi nastup na nekom grand slam turniru, bila je bolja od Japanke i na prvom i na drugom servisu, a suparnici je šest puta uzimala servis.

U drugom kolu 21-godišnju Fett, 119. na WTA ljestvici, čeka druga tenisačica svijeta Dankinja Caroline Wozniacki s kojom još do sada nije igrala.

Borna Ćorić jedini je od Hrvata završio svoj nastup na prvom Grand Slamu nakon što ga je u prvom kolu sa 7-5, 6-4, 6-1 pobijedio domaći tenisač John Millman poslije dva sata i 20 minuta igre.

Millman je servirao za pobjedu deset aseva, dok je Ćorić servirao dva. Hrvatski je tenisač suparniku dva puta uzeo servis, a svoj je gubio šest puta. Ovo je bio prvi međusobni ogled između Ćorića i Australca, 122. na ATP ljestvici.

Tenisači, 1. kolo:

  • Rafael Nadal (Špa/N.1) - Victor Estrella (Dom) 6-1, 6-1, 6-1
  • Leonardo Mayer (Arg)- Nicolas Jarry (Čile) 6-2, 7-6 (7/1), 6-3
  • John Millman (Aus) - BORNA ĆORIĆ (HRV)  7-5, 6-4, 6-1
  • Damir Dzumhur (BiH/N.28) - Paolo Lorenzi (Ita) 3-6, 2-6, 7-6 (7/5), 6-2, 6-4
  • Diego Schwartzman (Arg/N.24) - Dusan Lajovic (Srb) 2-6, 6-3, 5-7, 6-4, 11-9
  • Mackenzie McDonald (SAD) - Elias Ymer (Šve) 6-4, 6-3, 4-6, 6-1
  • Alexandr Dolgopolov (Ukr)- Andreas Haider-Maurer (Aut) 7-6 (7/3), 6-3, 6-4
  • Matthew Ebden (Aus) - John Isner (SAD/N.16) 6-4, 3-6, 6-3, 6-3
  • Pablo Carreno (šPA/N.10) - Jason Kubler (Aus) 7-5, 4-6, 7-5, 6-1
  • Gilles Simon (Fra) - Marius Copil (Rum) 7-5, 6-4, 6-3
  • Gilles Muller (Luks/N.23) - Federico Delbonis (Arg) 7-5, 6-4, 6-3
  • Pablo Cuevas (Uru/N.31) - Mikhail Youzhny (Rus) 7-6 (9/7), 6-3, 7-5
  • Ryan Harrison (SAD) - Dudi Sela (IZR) 6-3, 5-7, 3-6, 7-5, 6-2
  • MARIN ČILIĆ (HRV/N.6) - Vasek Pospisil (Kan) 6-2, 6-2, 4-6, 7-6 (7/5)
  • Grigor Dimitrov (Bug/N.3) - Dennis Novak (AUT) 6-3, 6-2, 6-1
  • Marcos Baghdatis (Cip) - Yuki Bhambri (Ind) 7-6 (7/4), 6-4, 6-3
  • Andrey Rublev (Rus/N.30) - David Ferrer (Špa) 7-5, 6-7 (6/8), 6-2, 6-7 (6/8), 6-2
  • Nick Kyrgios (Aus/N.17) - Rogerio Dutra Silva (Bra) 6-1, 6-2, 6-4
  • Viktor Troicki (Srb)- Alex Bolt (Aus) 6-7 (2/7), 4-6, 6-2, 6-3, 6-4
  • Denis Shapovalov (Kan) - Stefanos Tsitsipas (Grč) 6-1, 6-3, 7-6 (7/5)
  • Kyle Edmund (VBr) - Kevin Anderson (JAR/N.11) 6-7 (4/7), 6-3, 3-6, 6-3, 6-4
  • Denis Istomin (Urb) - Pierre-Hugues Herbert (Fra) 6-2, 6-1, 5-7, 7-6 (7/3)
  • Nikoloz Basilashvili (Gru) - Gerald Melzer (Aut) 6-3, 6-4, 2-6, 6-3
  • Ruben Bemelmans (Bel) - Lucas Pouille (Fra/N.18) 6-4, 6-4, 6-7 (4/7), 7-6 (8/6)
  • Yoshihito Nishioka (Jap) - Philipp Kohlschreiber (Njem/N.27) 6-3, 2-6, 6-0, 1-6, 6-2
  • Andreas Seppi (Ita) - Corentin Moutet (Fra) 3-6, 6-4, 6-2, 6-2
  • IVO KARLOVIĆ (HRV) - Laslo Djere (Srb) 7-6 (7/3), 6-3, 7-6 (7/2)
  • Yuichi Sugita (Jap) - Jack Sock (SAD/N.8) 6-1, 7-6 (7/4), 5-7, 6-3
  • Malek Jaziri (Tun) - Salvatore Caruso (Ita) 6-7 (2/7), 3-6, 6-3, 7-5, 6-3
  • Joao Sousa (Por) - Dustin Brown (Njem) 6-4, 6-3, 4-6, 6-7 (4/7), 6-1
  • Casper Ruud (Nor) - Quentin Halys (Fra) 6-3, 3-6, 6-7 (5/7), 7-5, 11-9
  • Jo-Wilfried Tsonga (Fra/N.15) - Kevin King (SAD) 6-4, 6-4, 6-1

Tenisačice, 1. kolo:

  • Belinda Bencic (Švi) - Venus Williams (SAD/N.5) 6-3, 7-5
  • Luksika Kumkhum (Taj) - Johanna Larsson (Šve) 6-3, 7-5
  • PETRA MARTIĆ (HRV) - Alison Van Uytvanck (Bel) 7-6 (7/5), 6-3
  • Irina Begu (Rum) - Ekaterina Makarova (Rus/N.31) 3-6, 6-4, 8-6
  • Elise Mertens (Bel) - Viktoria Kuzmova (Slk) 6-2, 6-1
  • Alizé Cornet (Fra)- Wang Xinyu (Kina) 6-4, 6-2
  • Julia Görges (Njem/N.12) - Sofia Kenin (SAD) 6-4, 6-4
  • Zhang Shuai (Kina) - Sloane Stephens (SAD/N.13) 2-6, 7-6 (7/2), 6-2
  • Denisa Allertova (Češ) - Pauline Parmentier (Fra) 6-3, 6-0
  • Magda Linette (Polj) - Jennifer Brady (SAD) 2-6, 6-4, 6-3
  • Darya Kasatkina (Rus/N.22) - Anna Karolina Schmiedlova (Slk) 6-0, 6-3
  • Olivia Rogowska (Aus) - Jaimee Fourlis (Aus) 6-3, 6-7 (3/7), 6-2
  • Katerina Siniakova (Češ) - Maria Sakkari (Njem) 6-2, 6-7 (5/7), 6-4
  • Elina Svitolina (Ukr/N.4)- Ivana Jorovic (Srb) 6-3, 6-2
  • Jelena Ostapenko (Lat/N.7) - Francesca Schiavone (Ita) 6-1, 6-4
  • Duan Yingying (Kina) - Mariana Duque (Kol) 6-0, 6-1
  • Mona Barthel (Njem) - Monica Niculescu (Rum) 6-4, 7-5
  • Anett Kontaveit (Est/N.32) - Aleksandra Krunic (Srb) 6-4, 7-5
  • Kaia Kanepi (Est) - Dominika Cibulkova (Slk/N.24) 6-2, 6-2
  • Monica Puig (Puer) - Samantha Stosur (Aus) 4-6, 7-6 (8/6), 6-4
  • Carla Suarez (Špa) - Magdalena Frech (Polj) 7-5, 6-3
  • Timea Babos (Mađ) - Coco Vandeweghe (SAD/N.10) 7-6 (7/4), 6-2
  • Anastasia Pavlyuchenkova (Rus/N.15) - Kateryna Kozlova (Ukr) 3-6, 6-4, 6-3
  • Kateryna Bondarenko (Ukr) - Viktorija Golubic (Švi) 7-6 (7/3), 4-6, 6-2
  • Kirsten Flipkens (Bel) - Alison Riske (SAD) 2-6, 7-6 (8/6), 6-3
  • Magdalena Rybarikova (Slk/N.19) - Taylor Townsend (SAD) 6-0, 7-5
  • Kiki Bertens (Niz/N.30) - Catherine Bellis (SAD) 6-7 (5/7), 6-4, 6-2
  • Nicole Gibbs (SAD) - Viktoriya Tomova (Bug) 6-1, 6-1
  • JANA FETT (HRV)- Misa Eguchi (Jap) 6-3, 6-2
  • Caroline Wozniacki (Dan/N.2) - Mihaela Buzarnescu (Rum) 6-2, 6-3 
  • Daria Gavrilova (Aus/N.23) - Irina Falconi (SAD) 6-1, 6-1
  • Marta Kostyuk (Ukr) - Peng Shuai (Kina/N.25) 6-2, 6-2
Naši partneri pišu
Message