Komentari 606

Hajduk bez EL: 35 tisuća ljudi "bijele" je ispratilo ovacijama...

17

Hajduk je pred 35 tisuća gledatelja bio bolji nego u prvoj utakmici protiv Dnjipra, ali ni to nije bilo dovoljno da zabije gol za ulazak u EL. Završilo je bez pogodaka (0-0)

Čudesna atmosfera i nesavladivi Lovre Kalinić - to su dvije priče koje će navijači Hajduka pamtiti iz druge utakmice posljednjeg pretkola Europske lige protiv Dnjipra. No rezultat je izostao, jer s 0-0 s Poljuda Ukrajinci prolaze u EL zbog onih 2-1 iz Kijeva prošlog tjedna.

Hajduk je u početku susreta bio hrabar, ali bez konkretnih prilika. Tek pet kornera s lijeve strane i još dva s desne, bez pravog udarca na gol osim u 14. i 37. minuti.

Prvo je ubacivanje Caktaša iz kornera prošlo sve u petercu, pa se od Milića odbilo prema golu, ali sporo i točno u sredinu, gdje je bio Bojko

Mnogo bolja bila je druga situacija, iz 37. minute, kad je Vršajević uzeo loptu Rotanu, a Caktaš savršeno podvalio Mezgi na deset metara od gola, malo s desne strane. Mezga je snažno ciljao bliži kut, Bojko skinuo. Bila je to najbolja prilika za bijele, pogotovo jer je Kouassi bio potpuno sam u sredini, ali Mezga ga nije vidio...

Kalinić je imao nešto više posla od Bojka u cijeloj utakmici, pogotovo u završnici prvog poluvremena. U 45. minuti Zozulja je s peterca glavom pucao i pogodio Milovića, od kojeg se lopta odbila u stativu pa u Kalinića, samo da bi Maloča očistio s crte.

Dvije minute poslije Kalinić je skinuo volej s deset metara Šahova - onaj najteži, poluvisoko u stranu - i nekoliko sekundi kasnije nakon stative Zozulje, Lovre nogama skida novi pokušaj Šahova, s desetak metara s lijeve strane.

Već u trećoj minuti nastavka Kalinić je obranio i pokušaj Kravčenka s 25 metara, pa zaustavljao i nekoliko udaraca Game iz sredine, ali Hajduk nikako nije mogao složiti ozbiljan napad u drugom poluvremenu.

Vrijedi izdvojiti tek situaciju iz 76. minute, kad je Sušić pronašao Milića na lijevom krilu, ovaj oštro ubacio u peterac, gdje je Bojko promašio loptu, ali povratnu loptu Gotala s desne strane Strinić mirno izbacuje u korner.

U sudačkoj nadoknadi na dva je prekida naprijed otišao i Lovre Kalinić, bijeli su složili i dvije gužve u šesnaestercu, ali bez udarca u okvir.

No pljesak publike poslije posljednjeg sudačkog zvižduka, pa i ono poznato: "Ja te volim, Hajduče!" dovoljno govore koliko je 35 tisuća ljudi uživalo u ovom splitskom europskom ljetu. Slijedi nastavak domaćeg terena, već u nedjelju na opet ispunjeni Poljud stiže zagrebački Dinamo.