Komentari 91

Barcelona gubila i imala igrača manje; Suárez je potopio Eibar

5

Kad je Borja u desetoj minuti doveo Eibar u vodstvo kod Barcelone, činilo se da će Enriqueovi izabranici imati problema, ali Luis Suárez napunio im je mrežu za 3-1...

Nogometaši Barcelone pobijedili su Eibar 3-1 na Camp Nouu u devetom kolu Primere i bodovno se izjednačili s Real Madridom na vrhu ljestvice s 21 bodom.

Sva tri gola za Katalonce postigao je Luis Suárez, okrenuvši početnu prednost gostiju. Ivan Rakitić igrao je za pobjednike svih 90 minuta i pritom zaradio žuti karton.

"Važna pobjeda, i dalje napredujemo! Dobro odrađeno, čestitam Luisu Suárezu", napisao je Ivan Rakitić na Twitteru uz fotografiju s Urugvajcem kako drži loptu s potpisima svih suigrača.

Nije dobro počelo za momčad Luisa Enriquea. U desetoj minuti Keko je izbio sam pred Claudija Brava, obranio mu je udarac čileanski golman, ali otpadak je u mrežu domaćina pospremio Borja Bastón. Najboljem strijelcu Eibara to je bio šesti gol u sezoni.

Tek je 20-ak minuta trebalo Barçi da počne svoju prepoznatljivu igru. A onda je, iz prve prave akcije na utakmici, zabila. Busquets i Sandro kombinirali su po desnoj strani, a akciju je završio Suárez golom iz blizine za 1-1.

Tek je u nastavku domaća momčad uspjela doći do vodstva. Ovaj je put asistent bio Neymar, a egzekutor opet Suárez.

Barcelona se mučila prelomiti utakmicu, pokušao je, između ostalih, i Rakitić iz slobodnjaka u 76. minuti, ali bio je neprecizan. Kada je Javier Mascherano zbog prigovora zaradio isključenje, domaćin je upao u nove probleme.

Ipak, miran kraj utakmice osigurao mu je Suárez golom već u sljedećoj minuti za konačnih 3-1 na novu Neymarovu asistenciju.

Atlético je u posljednjoj utakmici dana pobijedio Valenciju 2-1 (Jackson, Ferreira Carrasco; Alcácer) te izbio na treće mjesto s dva boda zaostatka za Realom i Barcelonom.