Komentari 389

Nemoć bavarske "tiki-take": Luka Modrić bolji od Mandže

19

Real je golom Karima Benzeme pobijedio Bayern 1-0 u prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka u Madridu. Modrić i Mandžo igrali su od početka do kraja utakmice...

Nogometaši madridskog Reala pobijedili su Bayern 1-0 u prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka u Madridu. Real je slavio golom francuskog napadača Karima Benzeme iz 19. minute utakmice.

Prije tri godine Guardiolina Barcelona slavila je na Bernabeuu u Ligi prvaka. Od tada Real nije izgubio kod kuće u Ligi prvaka. U prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka Madriđani su povećali niz na 18 domaćih utakmica bez poraza u ovom natjecanju.

Ovo je Realova peta uzastopna pobjeda protiv Bayerna na Bernabeuu i vraćanje dugova za ono što su im Bavarci napravili prije dvije sezone kad su izbacili "kraljevski klub" na penale u polufinalu Lige prvaka.

Luka Modrić i Mario Mandžukić odigrali su cijelu utakmicu. Modrić je bio jedan od boljih u Realu, a imao je nešto defenzivniju ulogu nego inače. Mario Mandžukić nije imao pravu šansu u 90 minuta. Bayern je krenuo dominantno. S čak 75 posto posjeda lopte u prvom dijelu, ali bez prave šanse.

S druge strane, Real je pokazao što znači kontra. Fantastično odigrana dva kontranapada, od kojih je jedan Benzema u 19. minuti na asistenciju Coentraa pretvorio u vodstvo Reala. Mogao je iz kontre zabiti i Ronaldo, ali promašio je ono što inače zabija žmirečki. Na Portugalcu je bio vidljiv izostanak s terena u zadnje vrijeme.

Guardiolina "tiki-taka" bila je nemoćna. Real je čvrsto stajao na terenu, a često se moglo vidjeti kako Luka Modrić praktički igra lijevog beka i čeka Arjena Robbena.

Carlo Ancelotti nadmudrio je Pepa Guardiolu čija je momčad prvu pravu šansu imala tek u 84. minuti utakmice. Tada je Mario Götze ostao sam na sedam, osam metara, ali Iker Casillas spasio je madridski klub. Bayern posljednji put nije zabio u polufinalu Lige prvaka prije 14 godina, upravo protiv Reala.

Znakovito, tada su Bavarci ispali, a naslov je osvojio madridski klub...

Liga prvaka, polufinale, prva utakmica:

• Real Madrid - Bayern München 1-0 (Benzema 19)

Bernabeu "uklet" za Bayern

• Bayern je izgubio zadnjih šest utakmica Lige prvaka na Bernabeuu, pet od Reala i jednu od Intera u finalu 2010. godine
  • Ovo je prvi poraz Bayernu nakon što su bili neporaženi zadnjih 9 utakmica nokaut faze Lige prvaka
  • Bayern je ispao iz posljednja tri polufinala Lige prvaka kad su izgubili prvu utakmicu
  • Nakon 13 uzastopnih gostujućih utakmica u Ligi prvaka u kojima su zabili, ovo je prvi put da Bayern nije uspio zabiti gol
  • Real nikad nije izgubio utakmicu Lige prvaka u kojoj je Karim Benzema zabio gol (18). Pokazalo se to i večeras. Benzema je zabio, a Real je 15. put pobijedio. U još tri slučaja kad je francuski napadač zabio, "kraljevski klub" je remizirao
  • Real Madrid neporažen je u zadnjih 18 domaćih utakmica Lige prvaka. Posljednja momčad koja je ovdje slavila je Barcelona s Pepom Guardiolom 2011. godine
  • Bayern zadnji put nije zabio u polufinalu Lige prvaka protiv Reala u svibnju 2000. godine
  • Real Madrid i Bayern susreli su se u polufinalima europskih kupova pet puta. Bayern je bio uspješniji 1976., 1987., 2001. i 2012. godine, dok je madridski Real samo jedanput uspio izboriti finale protiv Bavaraca, 2000. godine