Komentari 13

Bayern na samom kraju do tri boda, Mandžina stativa

10

Mario Mandžukić će debi u njemačkom prvenstvu pamtiti po pogođenoj stativi. Čast da postigne prvi gol u novoj sezoni Bundeslige imao je Müller

Pobjedom aktualnog prvaka Bayerna nad lanjskim Wolfsburgom (2-1) započela je nova sezona Bundeslige. Mario Mandžukić će debi u njemačkom prvenstvu pamtiti po pogođenoj stativi. Čast da postigne prvi gol u novoj sezoni Bundeslige imao je osvajač Zlatne kopačke na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Južnoj Africi Thomas Müller. Igrala se deveta minuta na Allianz Areni kada su domaće navijače oduševila dvojica sjajnih 20-godišnjaka. Toni Kroos je gurnuo loptu u prostor, a Müller je odlično utrčao iza obrane i lijevom nogom pogodio mrežu Diega Benaglija. Igra se rasplamsala u drugom poluvremenu, a prvu veliku priliku u 47. minuti je imao hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić koji je s otprilike 17, 18 metara pogodio stativu. U sljedeće je četiri minute dvije dobre prilike imao i bosansko-hercegovački napadač Edin Džeko, potom i njegov sunarodnjak Zvjezdan Misimović kojeg je trener Steve McClaren uveo u igru tek na početku drugog dijela. Upravo su bosanski nogometaši u 55. minuti donijeli Wolfsburgu izjednačenje. Misimović je nabacio iz kornera, a kapetan Džeko je zakucao loptu u mrežu Jörga Butta. I kad se već činilo da će Džekin pogodak biti dovoljan za bod “vukovima”, u prvoj minuti sudačke nadoknade Franck Ribery je ubacio s lijeve strane, a obrana gostiju je zaboravila na Bastiana Schweinsteigera koji je ugurao loptu u gol za pobjedu Bavaraca. Mandžukić, koji se istaknuo i s nekoliko grubih prekršaja, ostao je u igri do 88. minute kada ga je zamijenio Grafite. Za pobjedničku je momčad od 73. minute zaigrao naš Danijel Pranjić, ušavši umjesto Kroosa. Ivice Olića nije bilo zbog ozljede.