Komentari 11

Bayern pao u Dortmundu i potonuo je na 13. mjesto

1

S porazom 2-0 kod Borussije momčad Louisa van Gaala potpisala je svoj najgori bundesligaški start u povijesti natjecanja gledajućih prvih sedam kola

Nogometaši dortmundske Borussije pobijedili su na svom Signal-Iduna-Parku Bayern München 2-0 u srazu sedmoga bundesligaškog kola, nanijevši Bavarcima i treći poraz u sezoni. S ovim je neuspjehom momčad Louisa van Gaala potpisala svoj najgori bundesligaški start u povijesti elitnoga klupskog natjecanja u Njemačkoj gledajućih prvih sedam kola. Domaći su pak nogometaši nakon uvodnoga domaćeg poraza od Bayera iz Leverkusena (2-0) nanizali šest uzastopnih bundesligaških pobjeda. Dortmunđane je u vodstvo doveo najbolji strijelac domaćih, Paragvajac Lucas Barrios, zabivši u 52. minuti svoj četvrti prvenstveni pogodak. Gol je pao nakon ubacivanja lopte iz auta, a strijelcu Barriosu odložio ju je potom Bender. Sudbinu gostujuće momčadi u 60. je minuti zapečatio 22-godišnji turski reprezentativac Nuri Sahin, plasiravši prekrasno preko živog zida slobodan udarac lijevom nogom u bliži kut vratara Butta. Gosti su inače bolje krenuli u utakmicu, a Mario Gomez propustio je dvije stopostotne prilike u prvom poluvremenu. Jednu je, nakon što je ušao u igru zamijenivši Braafheida u 61. minuti, propustio i Ivica Olić. Iz neposredne je blizine napucao domaćeg braniča Piszczeka, koji je usamljen branio cijeli prostor gola. Danijel Pranjić odigrao je za Bayern cijelu utakmicu na poziciji zadnjega veznog igrača. U posljednjoj utakmici kola Bayer i Werder remizirali su u Leverkusenu 2-2, dok je ranije Eintracht u Stuttgartu nanio istoimenoj domaćoj momčadi već šesti poraz u sezoni svladavši momčad Christiana Grossa 2-1. Stuttgart je trenutačno posljednjeplasirana momčad ljestvice 18 prvoligaša, iza još dva njemačka velikana – Schalkea i Kölna.