Komentari 45

Lukaku zabio dva gola Rusiji, a prvi je posvetio kolegi Eriksenu

Belgijanci su golom Lukakua poveli u desetoj minuti, a Romelu Lukaku taj je gol posvetio Christianu Eriksenu koji se ranije u subotu u utakmici Danske i Finske srušio

Brončani s posljednjeg svjetskog nogometnog prvenstva, Belgijanci otvorili su Europsko prvenstvo uvjerljivom 3-0 pobjedom protiv Rusije u St Peterburgu.

Belgija je rutinski stigla do pobjede protiv "Zbornaje", a golove su zabili Romelu Lukaku (10, 88) i Thomas Meunier (34). Lukaku je svoj prvi gol posvetio Eriksenu.

Lukaku zabio gol pa ga posvetio Eriksenu: Christiane, volim te!

Jedan od favorita turnira imao je još nekoliko prilika, no rezultat se više nije mijenjao.

U prvom susretu iz ove skupine Finska je u svom premijernom nastupu na europskim nogometnim prvenstvima u Kopenhagenu pobijedila Dansku sa 1-0 priredivši prvo veliko iznenađenje na EURO 2020.

Nažalost, dvoboj u Kopenhagenu obilježio je događaj iz 43. minute utakmice kada se danski veznjak Christian Eriksen srušio na travnjak.

Kapetan Kjaer spasio Eriksena: Izvadio mu jezik, dao umjetno disanje pa 'digao zid' oko njega

Igrač milanskog Intera i suigrač hrvatskih reprezentativaca Marcela Brozovića i Ivana Perišića, pao je u nesvijest, a liječnička služba odmah je jurnula prema njemu i počela s oživljavanjem. Eriksen je potom na nosilima koja su bila zaklonjena bijelim platnom iznesen s terena i hitno prevezen u bolnicu, a utakmica je prekinuta. Danski nogometni savez je kasnije objavio kako je Eriksen budan i stabilan.

Utakmica se nastavila u 20.30 sati, a UEFA je objavila kako su igrači obje momčadi pristali na nastavak susreta nakon što su čuli dobre vijesti iz bolnice.

Uefa: Eriksen je stabilno, susret se nastavlja u 20:30 sati, to su zahtijevale i Danska i Finska

Prvo se igralo posljednje četiri minute prvog poluvremena, zatim je uslijedila pauza od 5 minuta, nakon čega i drugo poluvrijeme.

Pogodak odluke zabio je Joel Pohjanpalo u 60. minuti.

Danska je u 74. minuti mogla izjednačiti, no Pierre-Emile Hojbjerg nije realizirao jedanaesterac. Finski vratar Lukaš Hradecky lakoćom je obranio udarac veznjaka Tottenhama.

U prvom susretu 2. kola u ovoj skupini 16. lipnja sastaju se Finska i Rusija (St Petersburg), a dan kasnije u Kopenhagenu će igrati Danska i Belgija.

Posljednje kolo u skupini donosi oglede Rusije i Danske (Kopenhagen), te Belgije i Finske (St Peterburg), a oba susreta su 21. lipnja.

EURO 2021. 1. KOLO GRUPE B , GAZPROM ARENA, RUSIJA
Belgija
Lukaku 10', 89' Meunier 34'
3 : 0
Rusija
90'

Igrat će se dvije minute nadoknade!

89'

Opet Lukaku! Sad je ovo 26 golova u kojima je sudjelovao u 19 utakmica. Kakav majstor! Meunier ga je majstorski pronašao, baš briljantno!

BRILJANTNI LUKAKU

Romelu Lukaku sudjelovao je u 25 golova u 19 utakmica za Belgiju nakon Svjetskog prvenstva 2018. godine.

To je za devet golova više od bilokojeg drugog igrača Belgije!

74'

Prije par minuta ušao je i Eden Hazard, a odmah je krenuo driblingom u rat s Rusima, no zaustavio ga je Semenov.