Komentari 9

Bender zabio 16 Hornetsima, novi triple-double Westbrooka

2

Sinoć su u NBA na terene istrčali Dragan Bender i Mario Hezonja čije su momčadi izgubile, dok je Russel Westbrook odigrao još jednu sjajnu utakmicu postigavši 19. triple-double ove sezone...

Hrvatski reprezentativac Dragan Bender nastavio je s dobrim igrama u dresu Phoenix Sunsa. Za 32 minute provedene na parketu, krilni centar postigao je 16 koševa uz šut 4/8 dok je tricu pucao 3/6, te je dodao 3 skoka i 1 asistenciju. Njegova momčad izgubila je u gostima od Charlotte Hornetsa (122-115), iako su Sunsi uspjeli gotovo nadoknaditi zaostatak od 22 koša u zadnjoj četvrtini igrajući bez tri svoja najbolja igrača. Najbolji strijelac u redovima gostiju bio je Troy Daniel sa 17 koševa dok su domaćine predvodili Dwight Howard i Nicolas Batum sa 30 i 29 koševa.

Drugi hrvatski predstavnik ove večeri bio je Mario Hezonja koji je u porazu svojih Orlando Magica protiv LA Clippersa (113-105) za 24 minute zabio 5 koševa, te imao 5 skokova i 4 asistencije uz šut 2/4. Najbolji strijelac u redovima Orlanda bio je Jonathon Simmons sa 24 koša dok je Clipperse predvodio Lou Williams sa 25 koševa

Russell Westbrook odigrao je još jednu sjajnu utakmicu. U utakmici večeri u kojoj su njegovi Oklahoma Thundersi gostovali kod San Antonio Spursa (104-94), košarkaš Thundera ostvario je još jedan triple-double učinak, 19. ove sezone te ukupno  98. u karijeri. U pobjedi svoje momčadi postigao je 21 koš uz 12 skokova i 10 asistencija te vrlo dobar šut 7/15. Spurse su predvodili igrači s klupe, Rudy Gay i Davis Bertans koji su zabili po 14 koševa.