Benfica bolja od PSV-a, Čolak i Malmö pobijedili su Ludogorec

Odigrana su još tri susreta kvalifikacija za Ligu prvaka, a Benfica, Malmö i Young Boys bili su bolji od PSV-a, Ludogoreca i Ferencvaroša u borbi za plasman u daljnju fazu natjecanja

Sva tri domaćina ostvarili su pobjede u prvim utakmicama doigravanja za Ligu prvaka, koje su odigrane u srijedu.

POGLEDAJTE VIDEO: Dinamo ide u Moldaviju

Dinamo ide u Moldaviju VIDEO

Švedski Malmö je s 2-0 svladao bugarski Ludogorec za koji je branio hrvatski golman Kristijan Kahlina, ali je bio nemoćan kod oba gola. Prvi je postigao srpski veznjak Veljko Birmančević u 26. minuti, a dva gola prednosti Šveđanima donio je norveški napadač Jo Inge Berget u 61. minuti.

Hrvatski napadač Antonio Mirko Čolak je odigrao cijelu utakmicu za Malmö, ali se nije upisao u strijelce.

Champions League - Second Qualifying Round - First Leg - Malmo FF v HJK Helsinki

Young Boys je u Bernu svladao mađarski Ferencvaros s 3-2, iako je od 25. minute imao igrača manje, zbog isključenja Heftija. Bilo je to pri rezultatu 1-1, kad je dosuđen kazneni udarac za Mađare, ali ga Myrto Uzuni nije uspio realizirati.

Poveli su gosti preko Bolija u 14. minuti, a već u 16. minuti je izjednačio Elia. Sierro je u 40. minuti pogodio za 2-1, a Garcia u 65. minuti za 3-1. Konačnih 3-2 postavio je svojim drugim golom Franck Boli. Hrvatski napadač Roko Baturina ostao je na klupi za pričuve Ferencvarosa.

Tko je krivac za debakl: Krznar, Mamić, Moubandje ili svi skupa

Benfica je u Lisabonu svladala PSV s 2-1. Rafa Silva je doveo domaću momčad u vodstvo u 10. minuti. Weigl je u 40. minuti udvostručio Benficinu prednost. Gakpo je u 51. minuti postigao pogodak koji PSV ostavlja s dobrim izgledima u uzvratu.