Komentari 99

Fantastična Rijeka "petardom" otvorila novu sezonu u Europi

12

Rijeka je bez većih problema riješila pitanje prolaska u 3. pretkolo Europske lige. Na Kantridi je "pao" Prestaty Town. Rijeka je slavila 5-0, Leon Benko je zabio 'hat-trick'

Mijenjali su se asistenti, a strijelac je ostao isti. Leon Benko s tri je "školska" trzaja glavom zabio "hat-trick" u 60 minuta u otvaranju europske sezone na Kantridi.

Rijeka je u prvoj utakmici 2. pretkola Europske lige pobijedila Prestaty Town 5-0. Osim Benka, u strijelce su se upisali Vedran Jugović i Damir Zlomislić.

Velšani su solidno otvorili utakmicu i zaprijetili već u prvim minutama utakmice. No to je bilo sve od njih. U 19. minuti slavlje na Kantridi

Leon Benko glavom je zabio na odlično dodavanje s krila Ivana Tomečaka.

Samo četiri minute nakon prvog, Benko je zabio i drugi gol. Opet glavom, no ovoga puta asistent je bio Vedran Jugović

U 60. minuti Leon Benko je zabio "hat-trick". I to opet glavom, a loptu mu je "servirao" Josip Brezovec. Tri komada, sva tri glavom.

Jugović je vrlo dobru predstavu i asistenciju kod drugog gola okrunio novim golom u 67. minuti. Vrhunski je prošao braniča velške momčadi i zabio za 4-0.

A onda, potez utakmice. Damir Zlomislić uzeo je loptu i s 25 metara zabio u rašlje!

Rijeka se bori za ulazak u europsko natjecanje nakon pune četiri godine. Atmosfera na utakmici bila je fantastična. Redovi pred Kantridom, neki navijači stigli su i brodovima, ulazak talijanskog bogataša Volpija počeo je davati rezultate...

Velški Prestaty Town bio je samo zagrijavanje za Rijeku koja puca visoko i u prvenstvu. S ovakvom igrom Dinamo i Hajduk trebali bi se zabrinuti. O jačini riječke momčadi puno ćemo više znati nakon nedjeljnog derbija na Poljudu protiv Hajduka.

Navijači "ogolili" igrače

Na kraju utakmice 50-ak navijača Rijeke ušlo je na travnjak. Od svojih ljubimaca su tražili dresove. I dobili su ih. Možda se ovo neće svidjeti Uefi jer baš nije prema pravilima, ali incidenata nije bilo.