Komentari 23

Bez zvižduka na minuti šutnje za preminulog Grka, nakon toga se pjesma prolomila stadionom

grači AEK-a redom su na maksimirski travnjak izlazili s crnom trakom oko ruke, a nedugo zatim uslijedila je i minuta šutnje koja je naišla na mirnu reakciju navijača Dinama

Michalis Katsouris smrtno je nastradao prije tjedan dana u tučnjavi navijača Dinama i AEK-a. Prva utakmica u Ateni je i odgođena zbog ove tragedije, a uoči večerašnjeg dvoboja na Maksimiru, čelnici grčkog prvaka su od Uefe zatražili minutu šutnje uoči početka utakmice u čast preminulog navijača.

Susret Dinama i AEK-a u 3. pretkolu UEFA Lige prvaka

Igrači AEK-a redom su na maksimirski travnjak izlazili s crnom trakom oko ruke, a nedugo zatim uslijedila je i minuta šutnje koja je naišla na mirnu reakciju navijača Dinama. U Uefi su se bojali kako će se Maksimirom prolomiti zvižduci, ali to se nije dogodilo. Da, bilo je izoliranih slučajeva, ali i oni su brzo ušutjeli, dok su sa sjeverne tribine dostojanstvo odradili minutu šutnje.

POGLEDAJTE VIDEO: Policija u Maksimiru na dan utakmice

videovijesti Zagreb kao utvrda: Ovo je utakmica visokog rizika, postoji i opasnost od napada dronom 01:21

Podsjetimo, 97 navijača Dinama uhićeno je nakon spomenutih nereda u Ateni te je svima određen istražni zatvor. Raspoređeni su u zatvore diljem Grčke i pitanje je kada će biti pušteni na slobodu. Grčki sud odlučio je sve zadržati u zatvoru iako je samo jedan Hrvat osumnjičen za ubojstvo. Uz njega je sumnja pala na Albanca te trojicu Grka koji su od ranije poznati policiji.