Bizarna scena: Real ga po golu plaća 16 milijuna eura, a protiv Barcelone se nije ni zagrijavao

Najplaćeniji igrač u svlačionici Reala daleko je od forme zbog koje su Chelseaju platili 115 milijuna eura odštete. Eden Hazard vratio se nakon ozljede, ali Ancelotti ne računa na njega

Još u ljeto 2019. vrijedio je 150 milijuna eura, za njega su se otimali brojni europski klubovi, a kad ga je Real Madrid doveo za 115 milijuna, neki su to vidjeli i kao dobru cijenu. Gotovo četiri godine poslije njegov je transfer postao jedan od najvećih promašaja u povijesti nogometa.

Luka Modrić peti put prvak Europe 01:11

Eden Hazard (32) ipak nije odolio prilici da se s momčadi fotografira nakon pobjede nad Barcelonom u polufinalu Kupa kralja (4-0).

Protiv Valladolida je dobio 25 minuta u pobjedi 6-0 zaigravši prvi put nakon rujna, imao je i asistenciju, ali Carlo Ancelotti nije mu dao priliku u El Clasicu. Štoviše, madridska Marca izvijestila je da se Hazard nije ni zagrijavao za utakmicu!

LaLiga - Real Madrid v Real Valladolid

Kad se njegova odšteta, bez plaće koja je najviša u Realu i iznosi 31,5 milijun eura godišnje, podijeli s brojem golova koje je zabio (sedam), ispada da ga po golu plaćaju 16,4 milijuna eura. Ili milijun i pol po utakmici! A odigrao ih je, zbog silnih ozljeda od odlaska u Madrid, svega 74. Danas vrijedi pet milijuna eura, a ugovor mu vrijedi do ljeta 2024.