Komentari 111

Petković spasio Dinamo: Bod od Hajduka uz gol iz penala...

32

Ni Hajrović, ni Gavranović nisu pomogli hrvatskom prvaku Dinamu da pobjedi Slaven s rezultatom višim od 1-0. Ipak, ostala su tri boda na Maksimiru, a Sertić može biti također zadovoljan rezultatom...

Dinamo je u 11. kolu 1. HNL slavio u Maksimiru protiv Slavena minimalnim rezultatom 1-0 (1-0). Petković je, nakon što ga je faulirao  Nowak, bio precizan s bijele točke u petoj minuti.

00:28

Teško je reći da je rezultat realan  s obzirom na prikazano. Dinamo je apsolutno dominirao od prve do posljednje minute susreta, no jednostavno, lopta nakon tog penala nije htjela opet u mrežu Ježine. Posjed lopte bio je konstantan u nogama 'modre' momčadi, šanse su stvarali iz minute u minutu, no rezultat na maksimirskom semaforu ostao je nepromijenjen.

Sjajne je šanse Dinamo stvorio pred kraj prvog poluvremena. Dva je puta u izglednim situacijama u samo nekoliko trenutaka bio kapetan Ademi. Prvo na njegovu loptu nitko od suigrača nije natrčao kako bi ju zakucao u mrežu, a zatim je i sam bio nedovoljno precizan u sjajnoj situaciji pred usamljenim golmanom Slavena, koji je rukom uspio lopti promijeniti putanju i poslati ju iznad svoje prečke.

Hoxha kao koprivnički Pirlo: Bio sam prvi i jedini igrač koji je iz Slaven Belupa prešao u Dinamo
Prebio Ejupija i njegova šogora zbog parkinga pa je nastradao

U nastavku je Slaven u samo nekoliko minuta uspio odigrati s nešto življim tempom. Bilo je to nedovoljno da uznemiri zagrebačku momčad i njezinog stratega, koji je danas cijeli susret mirno odgledao iz svoga prostora uz 'poker face'. No, koliko god mirno da je izgledao, htio je Nenad Bjelica još golova.

Sigali najbrže naučio hrvatski, Dani Olmo učio s profesoricom

Uveo je pred kraj i Gavranovića i Hajrovića kako bi tom napadu dali dodatan "poguranac", ali niti Izet s desne strane, niti Mario kroz sredinu, nisu uspjeli pomoći da lopta prođe iza leđa Antonija Ježine. Tako je i uz tri minute nadoknade u drugom dijelu ostao početni rezultat 1-0 za Dinamovo približavanje vodećem Hajduku na samo jedan bod zaostatka i jednu utakmicu manje, a Ivica Sertić i njegova momčad ostaju sa samo deset osvojenih bodova ove sezone na osmom mjestu tablice 1. HNL.