Komentari 31

Bježe Napoliju: Juve rutinski do tri boda protiv Fiorentine

1

U prvom ogledu 24. kola talijanske Serie A nogometaši Juventusa su na svom travnjaku pobijedili Fiorentinu 2-0 i tako barem privremeno pobjegli Napoliju na šest bodova viška...

Istina, Napoli može opet smanjiti minus na tri boda, ukoliko u nastavku subotnjeg programa bude uspješan na teškom gostovanju u Rimu kod trećeplasiranog Lazija.

Juventus je zasluženo pobijedio Fiorentinu koja i dalje ne može izaći iz krize. Za sastav iz Firence je ovo bio četvrti poraz u posljednjih šest prvenstvenih utakmica i sve je dalje od pozicija koje vode iduće sezone prema Ligi prvaka.

Juventus je poveo golom Crnogorca Mirka Vučinića u 20. minuti kada je ovaj dobro opalio s dvadesetak metara. No, mogao je tom prilikom vratar gostiju Viviano i bolje intervenirati, te je donekle sukrivac za pogodak. Do kraja prvog dijela je Fiorentina bila bolja i stvorila je nekoliko sjajnih prilika koje su mogle donijeti izjednačenje, ali je baš svaki put sjajno intervenirao vratar domaćina Gigi Buffon.

Sve je zapravo odlučeno u 42. minuti kada je Alessandro Matri postigao pogodak za konačnih 2-0.