Komentari 4

Bježi im Liga prvaka: Bent je s dva gola srušio Spurse

4

Tottenham je izgubio u gostima kod Sunderlanda 3-1. Pravi show priredio je Darren Bent koji je zabio dva gola, ali je i promašio još dva penala

Tottenham Nike Kranjčara, Vedrana Ćorluke i Luke Modrića izgubio je na Stadionu svjetla protiv Sunderlanda 3-1. Dva je gola Spursima zabio njihov bivši napadač Darren Bent, a zanimljivo je da je Bent propustio realizirati dva penala. Zabio je Bent već u otvarajućoj minuti utakmice iz neposredne blizine, potom je realizirao prvi od tri dosuđena penala dosuđena za svoju momčad u 29. minuti, ali je propustio realizirati penale u 41.i 62. minuti. Točnije, oba mu je puta udarce zaustavio Heurelho Gomes. Treba spomenuti da je penal u 41. minuti skrivio Luka Modrić prekršajem na Fraizeru Campbellu. Spursi su u 72. minuti uspjeli smanjiti na 2-1 golom Petera Croucha glavom nakon ubacivanja Nike Kranjčara, ali je do kraja zabio Zenden i donio tri boda Sunderlandu. Modrić je odigrao svih 90 minuta, Kranjčar je ušao na poluvremenu umjesto Benoita Assoua-Ekotta, dok je Vedran Ćorluka zbog ozljede gležnja propustio susret. Blackburn Nikole Kalinića (ušao u 80. minuti) nije uspio pobijediti na gostovanju kod posljednjeplasiranog Portsmoutha (0-0) iako su "mornari" od 60. minute igrali s igračem manje (isključen Anthony Vanden Borre). S druge strane, Bolton Ivana Klasnića poražen je na svom Reebok stadionu od Aston Ville s 1-0. Jedini je gol na utakmici zabio Ashley Young već u 11. minuti, a hrvatski je napadač za poraženi sastav zaigrao od 57. minute. Nogometaši Arsenala zadržali su šanse i nade u osvajanje naslova engleskog prvaka teškom domaćom pobjedom nad Wolverhamptonom 1-0. Odlučujući gol za "topnike" postigao je Nicklas Bendtner u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Od početka je priliku dobio i hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva. Najbolju je priliku Eduardo imao već u 11. minuti kada mu je sjajnu priliku namjesto Rosicky, ali je njegov udarac bio neprecizan.