Bogdanović je postao najbolji hrvatski strijelac u NBA ligi ikad

Nakon 28 koševa protiv Minnesote stigao je do ukupno 9835 koševa u 641 NBA utakmici, preskočivši Tonija Kukoča koji je u 846 odigranih utakmica ubacio 9810 poena

Na Staru godinu je u NBA odigrano devet utakmica, a Bojan Bogdanović je zabio 28 koševa u pobjedi svojih Detroit Pistonsa na gostovanju kod Minnesota Timberwolvesa čime je postao najbolji hrvatski strijelac u NBA.

Pistonsi su u Minneapolisu sa 116-104 svladali domaće Timberwolvese nakon što su nadoknadili zaostatak od 18 koševa.

Zubac je sad pretekao Modrića: Ovo je 7 najplaćenijih hrvatskih sportaša, dominiraju košarkaši VIDEO

Bogdanović je bio najbolji strijelac Detroita, na terenu je proveo 31:29 minuta i zabio je 28 koševa (šut iz igre 10/14, trice 3/4) uz šest skokova, pet asistencija i jednu ukradenu loptu. Zahvaljujući tom učinku stigao je do ukupno 9835 koševa u 641 NBA utakmici, preskočivši Tonija Kukoča koji je u 846 odigranih utakmica ubacio 9810 poena.

Marvin Bagley III je ubacio 18 koševa i dodao 10 skokova, Saddiq Bey i Alec Burks zabili su po 13 koševa, a Hamidou Diallo dodao je 12 za Detroit, koji je na poluvremenu gubio 14 prije nego što je Bogdanović u trećoj četvrtini ubacio 17 koševa za izjednačenje na 88-88.

Kod Minnesote, kojoj je ovo šesti uzastopni poraz, najbolji je bio Anthony Edwards sa 30 koševa, dok je D'Angelo Russell dodao 25, a Kyle Anderson 12.

NBA: Los Angeles Clippers at Indiana Pacers

LA Clippersi Ivice Zubca su se od stare godine oprostili s porazom, bolji do njih su sa 131-130 bili gostujući Indiana Pacersi.

Myles Turner ubacio je 34 koša, Tyrese Haliburton dodao je 24 koša i podijelio 10 asistencija za Indianu.

Clippersima nisu pomogla ni 45 koševa Paula Georgea. Kawhi Leonard nadopunio je Georgeov sezonski rekord u pogocima, dodavši 24 koša uz sedam asistencija. Zubac je ostvario skroman učinak u 26:55 minuta na terenu, ubacio je šest koševa (šut iz igre 3/4) uz sefdam skokova.

Indiana je povela sa kritičnih 126-125 u zadnjoj minuti susreta kada je Haliburton zabio slobodno bacanje. Pacersi su vodili preostalih 57,4 sekunde kako bi sačuvali pobjedu, svoju treću uzastopnu i petu u posljednjih šest utakmica, zahvaljujući kombinaciji slobodnih bacanja 6-za-7 Turnera i Haliburtona.

NBA: Dallas Mavericks at San Antonio Spurs

Briljantan kraj godine Luka Dončić zaokružio je partijom kod San Antonija, u pobjedi 126-125 ubacio je 51 koš u 37 minuta uz šut za dva 12/19, za tricu 6/10 i s crte slobodnih 9/15. Keldon Johnson bio je najefikasniji kod Spursa s 30 koševa.