Komentari 51

Boysi navijali sa zgrade: Finale turnira igraju Dinamo i Hajduk!

9

Dinamo je s Aarhusom odigrao 2-2, a bod im je bio dovoljan za nedjeljno finale turnira Mladen Ramljak. Tamo će igrati s Hajdukom, koji je pobijedio Zenit 4-2

U finalu 11. tradicionalnog juniorskog turnira Mladen Ramljak igrat će dvije hrvatske momčadi! Snage će u nedjelju u 11 sati odmjeriti Dinamo i Hajduk! Pretprošle sezone turnir je osvojio Dinamo Kijev, a sve ostale godine trofej je išao u vitrine zagrebačkog Dinama.

'Modrima' je za finale bio dovoljan bod protiv jakog danskog Aarhusa, a remi su izborili uz dosta problema. Poveli su golom Brodića nakon pola sata, a onda je uslijedio potpuni preokret početkom nastavka. Gol vrijedan finala zabio je Tolić u 51. minuti.

Bilo je zanimljivo i na Hitrec-Kacijanu, odnosno zgradi preko puta! Naime, na tribinama je bilo 2000 navijača, a na ulazu je velik broj policajaca pregledavao svakog gledatelja. Nekim BBB-ima je bio zabranjen ulaz, kao i na utakmice seniora pa se ostatak solidarizirao i otišao na požarne stube zgrade nasuprot igrališta. Njih 150 stvorilo je fantastičnu atmosferu.

'Bilima' je trebao samo bod protiv Zenita, ali dečki su uzeli sva tri! Vodili su Splićani 1-0 i 2-1 (stoper Lorenco Šimić škaricama je pogodio suprotne 'rašlje'), ali su se uporni Rusi vraćali. Ipak, u posljednjih 10 minuta Hajduk je zabio dva gola za sjajan uspjeh hrvatskog nogometa.