Braniteljica naslova ispala s Wimbledona: Doznali smo polufinalne parove...

U polufinalu će Jabeur igrati protiv Bjeloruskinje Arine Sabaljenke koja je sa 6-2, 6-4 bila bolja od Amrerikanke Madison Keys. Dan ranije međusobni polufinale su osigurale Ukrajinka Elina Svitolina i Čehinja Marketa Vondroušova.

Ons Jabeur, tenisačica iz Tunisa, kao posljednja je izborila polufinale Wimbledona nakon što je sa 6-7(5), 6-4, 6-1 pobijedila Jelenu Ribakinu, Kazahstanku koja je prošle godine slavila u Londonu.

Bila je to repriza prošlogodišnjeg finala, ali s drugačijim krajem. Jabeur nije samo uspjela uzvratiti trećoj nositeljici, već je slavila nakon izgubljenog prvog seta u kojem je kod 6-5 servirala za 1-0 i pritom propustila jednu set loptu.

Wimbledon

U tie-breaku prvog seta Ribakina je bila bolja, ali u ostatku meča stalno je korak naprijed bila Tunižanka koja je krajem drugog i početkom trećeg seta nanizala pet gemova. Od 4-4 u drugom setu odjurila je na 6-4 i 3-0, čime je zadala žestoki udarac suparnici.

Kod 1-3 u trećem setu Ribakina je imala dvije vezane break lopte, ali kada to nije iskoristila do kraja meča više nije mogla parirati Tunižanki.

Wimbledon 2023 - Day Ten - All England Lawn Tennis and Croquet Club

U polufinalu će Jabeur igrati protiv Bjeloruskinje Arine Sabaljenke koja je sa 6-2, 6-4 bila bolja od Amrerikanke Madison Keys.