Komentari 36

Prvijenac pa odmah i drugi gol: Pongračić blistao kod Bayera!

3

Hrvatski nogometaš zabio je prvijenac za njemački klub u završnici prvog poluvremena, u 43. minuti. Arnold je izveo slobodan udarac, a Pongračić iz blizine glavom ostavio domaćeg golmana bez šanse za reakciju

Nakon što je minhenski Bayern minimalnom pobjedom u Der Klassikeru (0-1) nad Borussijom u Dortmundu stavio jednu i pol ruku na trofej novog naslova prvaka, odigrale su se još tri utakmice 28. kola Bundeslige.

Perišić korak do naslova: Lijepi lob za slavlje, ozljeda Haalanda
Kakav bezobrazluk! Kimmich sa 17 m zabio krasnim lobom

A najvažnija nam vijest dolazi s one u Leverkusenu gdje je Wolfsburg razbio Bayer (1-4), a velike zasluge idu na račun Marina Pongračića (22). Potencijalni Dalićev izbor na stoperskoj poziciji u petoj je utakmici došao do prvijenca za njemački klub, a da bude ne ostane samo na tome, odmah je zabio i drugi gol.

Sve je krenulo u završnici prvog poluvremena, u 43. minuti. Arnold je izveo slobodan udarac, a Pongračić iz blizine glavom ostavio domaćeg golmana bez šanse za reakciju.

Nismo u mogućnosti objaviti vezani videozapis zbog ograničenja vezanih uz prava emitiranja na internetu. Video možete pogledati OVDJE.

Međutim, nakon što su Arnold i Steffen postavili 0-3 (64', 68'), Pongračić je još jednom došao na red. On i Arnold praktički su prekopirali prvi gol, još jedan slobodan udarac sa strane, Arnoldova ljevica i Pongračićeva glava.

Pred kraj utakmice domaćine je na semafor upisao Baumgartlinger. Od prve minute, inače, za Wolfsburg je igrao i Josip Brekalo, a izašao u 65. minuti.

Muke po domaćinima u nastavku Bundeslige nakon stanke nastavile su se i u Frankfurtu gdje će Eintracht biti presretan s bodom. Grifo je doveo goste iz Freiburga u vodstvo u 28. minuti, a poravnao Silva sedam minuta kasnije. U nastavku se sve otvorilo Freiburgu, Petersen i Holer u tri minute odveli su ga na 1-3.  Međutim, Kamada je u 79. smanjio, a Chandler u 82. izjednačio na 3-3.

Da nakon 22 odigrane utakmice u zadnjih deset dana domaćini ostanu tek na tri pobjede, pobrinula se Borussia (M) koja je iz Bremena kod Werdera odnijela bod. Završilo je bez golova.