Brazil i Argentina sigurni, katastrofa Kolumbije u Quitu

Kolumbija je gadno stradala u Ekvadoru, po prvi puta nakon 1977. godine primila je čak šest golova, a zamimljivo je da su u prethodnih 16 međusobnih dvoboja Ekvadorci zabili Kolumbijcima šest pogodaka...

U prvim dvobojima 4. kola južnoameričkih kvalifikacija za SP 2022 Venezuela je kod kuće svladala Čile s 2-1, dok je Ekvador u Quitu s čak 6-1 nadigrao Kolumbiju.

World Cup 2022 South American Qualifiers - Colombia v Uruguay

Arboleda (7), Mena (9), Estrada (32), Arreaga (39), Plata (78) i Estupiñán (90+1) nemilice su punili mrežu Kolumbije, za koju je počasni gol zabio James Rodriguez iz penala.

World Cup 2022 South American Qualifiers - Uruguay v Brazil

Kolumbija je prije četiri dana izgubila 0-3 kod kuće od Urugvaja i vrlo loše je započela kvalifikacije, dok je Ekvador sada drugi sa šest bodova.

Čile je poražen u Caracasu od Venezule (1-2), kojoj su to prvi bodovi u kvalifikacijama.

Del Pino je u 9. minuti doveo domaćine u vodstvo, a u 15. minuti je za Čile izjednačio Arturo Vidal. Pobjedu je Venezueli donio Rondón golom devet minuta prije kraja.

World Cup 2022 South American Qualifiers - Peru v Argentina

Do stopostotnog učinka nakon četiri kola stigli su Brazilci koji su pobijedili Urugvaj 2-0 golovima Richarlisona i Arthura, a domaćini su netom prije utakmice doznali da ne mogu računati na Luisa Suareza koji je dobio pozitivan test na korona virus. Do novog trijumfra stigla je i Argentina koja je pobijedila Peru 2-0 golovima Gonzaleza i Martineza, a Leo Messi je odrdio svih 90 minuta.