Komentari 592

Ochoa zaustavio Brazil i nama otežao prolaz u osminu finala

33

Ovo je bila jedna od najboljih utakmica bez golova koju smo ikad gledali. Ochoa je zaustavljao brazilske napade, a na drugoj strani Julio Cesar sačuvao je bod Brazilu

Meksikanci su pokazali da se nimalo ne boje Brazila, a njihova dobra utakmica otežala je posao za hrvatsku reprezentaciju. Izabranici Nike Kovača sad znaju da za osminu finala moraju pobijediti Meksikance, a prije toga ne smiju kiksati protiv Kamerunaca jer su Brazil i Meksiko na četiri boda, dok je Hrvatska na nuli.

A da Brazil ostane na nuli u Fortalezi pobrinuo se Guillermo Ochoa. Meksički golman ove je sezone ispao iz francuske prve lige, još uvijek je slobodan igrač, ali teško da će još dugo biti bez posla nakon što je pred milijunima gledatelja skinuo dva odlična udarca Neymara i još dva Thiaga Silve

Neymar nemoćan protiv nove zvijezde Twittera

Prvi pokušaj Neymara bio je iz skoka u prvom poluvremenu, a Ochoa je nekako jednom rukom izvadio loptu iz samog kuta. Thiago Silva u prvom je poluvremenu imao bliski susret s golmanom nakon što nije uspjela offside-zamka Meksikanaca, ali Ochoa je i to nekako uspio odbiti izvan svojeg šesnaesterca.

U nastavku je Neymar ponovno prvi pokušao zaprijetiti Ochoi. Sjajno je primio loptu na prsa, pa pokušao lijevom nogom s ruba peterca, samo da bi Ochoa prsima (!) skinuo i taj udarac i zaradio pljesak tribina stadiona Castelao. A pet minuta prije kraja na red je opet došao Thiago Silva, koji ni s pet metara glavom nije uspio pronaći put pored dojučerašnjeg golmana Ajaccioa

Koliko je svijet upoznao Ochou u ovom susretu možda najbolje govori podatak da je spomenut preko 250 tisuća puta u samo sat vremena na Twitteru.

Meksikanci strašili Cesara

Meksikanci su radili odličan posao i na drugoj polovici terena. Miguel Herrera dopustio je svojim igračima da šutiraju iz velikih udaljenosti, a projektili Vazqueza, Herrere, Layuna i Guardada strašili su osim Julija Cesara i hrvatske navijače, koji su se, kako je utakmica odmicala, sve glasnije pitali kako će Hrvatska protiv ovako razigranog Meksika.

U samoj završnici Julio Cesar spasio je bod za Brazil. Polukontra Meksika završila je na desnoj strani napada, a Jimenez je pucao desnicom iz voleja s 20-ak metara. Brazilski golman uspio je zaustaviti taj udarac u sudačkoj nadoknadi, čime je i on zaradio ocjenu više u ovoj utakmici.

Hrvatska mora pobijediti Meksiko

Brazilci u posljednjem kolu igraju protiv Kameruna, dok će Meksikanci puni samopouzdanja čekati Hrvatsku u Recifeu. Kovačevim igračima ostaje samo da se i oni napune samopouzdanjem dobrom utakmicom protiv Kameruna.

• Skupina A: Brazil - Meksiko 0-0