Komentari 10

Budućnost hrvatskog karatea: Mlada Ines srebrna na Euru!

3

Ines Grdenić (15) s Eura u karateu za kadete i kadetkinje vratila se sa srebrom oko vrata. Članica karate kluba Velika Gorica prošle godine osvojila je broncu na SP-u

Članica karate kluba Velika Gorica Ines Grdenić (15) na Europskom prvenstvu za kadete i kadetkinje u Portugalu osvojila je srebrnu medalju u kategoriji ispod 47 kilograma.

- Ovo je veliki rezultat, posebice jer se Ines po drugi put s velikih natjecanja u samo nekoliko mjeseci vraća s medaljom – kazao je njezin trener Goran Živković.

Podsjetimo, Ines je krajem prošle godine na kadetskom Svjetskom prvenstvu osvojila brončanu medalju.

Put do finala EP-a nije bio nimalo lak, Ines je do same završnice pobijedila u četiri borbe, redom su padale predstavnice Makedonije, Azerbajdžana, Španjolske i Škotske.

U finalu ju je čekala Slovakinja, poznata još od ranije. Ines je bila vrlo blizu zlatu, no... Dominirala je tijekom cijele borbe, a u posljednjim sekundama, pri rezultatu 0-0, odlučila se na posljednji, odlučujući napad.

Nažalost, protivnica je kontrira i suci Slovakinji dodjeljuju bod. Bez obzira na sve ovo je izuzetan rezultat za Ines Grdenić i hrvatski karate.