Komentari 2

Bundesliga: Bayern pobjedom u Mainzu došao do 2. mjesta

1

Nogometaši Bayerna skočili su na drugo mjesto bundesligaške ljestvice. U 23. su kolu kao gosti svladali Mainz s 3-1. Zabili su Schweinsteiger, Müller i Mario Gomez

Još se jednom pokazalo koliko za Bayernovu igru znači Arjen Robben. Nizozemski je veznjak, koji je zbog ozljede propustio cijeli prvi dio sezone, peti put od povratka startao od prve minute i peti je put aktualni njemački prvak došao do prvenstvene pobjede.

Već u devetoj minuti je iz slobodnog udarca s lijeve strane ubacio Franck Ribery, Robben je odlično reagirao i glavom pronašao Bastiana Schweinsteigera koji je bio sam pred domaćim golom i lakoćom, također glavom, pospremio loptu u mrežu.

U petoj minuti drugog poluvremena Robben je jednu odbijenu loptu leđima okrenut prema golu dodao Thomasu Mülleru koji je povećao prednost gostiju. Pobjedu Bayerna potvrdio je u 77. minuti Mario Gomez nakon dodavanja Müllera s lijeve strane. Gomezu je to 18. prvenstveni gol ove sezone, a takav ga učinak drži na prvom mjestu ljestvice strijelaca.

Poraz Mainza u 84. je minuti ublažio Sami Allagui. Momčadi Thomasa Tuchela bio je ovo šesti domaći poraz ove sezone i deseti ukupno.

Danijel Pranjić je odigrao svih 90 minuta za Bayern, dok je mladi hrvatski reprezentativac Petar Slišković u napadu Mainza igrao do 55. minute kada ga je zamijenio Lewis Holtby.