Bundesliga: Z. Soldi prva pobjeda protiv St. Paulija

1

Nakon dva startna poraza nogometaši Kölna minimalno su slavili kod kuće nad St. Paulijem. Jajalo je igrao u Soldinoj momčadi do 70. minute

Momčad Kölna hrvatskog trenera Zvonimira Solde pobijedila je St. Pauli 1-0 na svom Rhein-Energie stadionu pred 50.000 gledatelja u 3. kolu nogometne Bundeslige. Nakon dva startna poraza njegovog sastava, njemački novinari su tijekom cijelog tjedna svojim tekstovima sugerirali da je Soldi ovo ''biti ili ne biti'' utakmica, odnosno, da ga samo pobjeda može zadržati na trenerskoj stolici u Kölnu. Na kraju je Soldo ostvario tu pobjedu, zasluženo, iako je u završnici dvoboja jako strepio za nju. Köln je bio znatno bolja i aktivnija momčad u prvom poluvremenu, te je do zasluženog vodstva stigao u 17. minuti. Podolski je sjajnim udarcem lijevom nogom iz velike daljine uzdrmao vratnicu, ali je na odbijenu loptu odlično reagirao Taner Yalcin i udarcem s ruba kaznenog prostora ju proslijedio u mrežu. Koln je, kao što smo spomenuli, bio bolji u prvom dijelu, mogao je i uvjerljivije voditi, ali u nastavku su gosti zaigrali znatno ambicioznije, a kako se utakmica bližila kraju, sve su više stezali obruč oko gola domaćina. Na ulasku u sudačku nadoknadu su zabili gol kojem su se samo kratko radovali, jer je taj pogodak bio poništen zbog zaleđa. No, u doslovno posljednjim sekundama utakmice je Sukuta-Pasu imao čistu šansu za izjednačenje, ali je s dva-tri metra glavom prebacio gol domaćina! Mato Jajalo igrao je u Soldinoj momčadi do 70. minute, a zanimljivo je spomenuti da je slovenski reprezentativni napadač Milivoje Novakovič cijelu utakmicu odgledao s klupe za pričuve, kao i hrvatski 21-godišnji vratar Miro Varvodić. Köln je prvom pobjedom u novoj sezoni Bundeslige skočio na 14. mjesto s tri boda, koliko i dalje ima i St. Pauli na 13. poziciji.