Komentari 20

Čak osam golova na Gerlandu: PSG do remija u zadnjoj minuti

6

U velikom srazu 25. kola francuskog prvenstva Lyon i PSG remizirali su na Gerlandu. Gosti su u četvrtoj minuti sučeve nadoknade stigli do izjednačenja 4-4

PSG je na gostovanju kod Lyona na Gerlandu u 25. kolu francuskog prvenstva, izborio remi nakon velike prednosti 3-1 domaćina. Susret je završio 4-4, a Parižani su gol za konačno izjednačenje postigli u zadnjoj minuti susreta.

Lyon je sigurnije krenuo u susret, stvarajući prilike iz kornera i s ruba šesnaesterca, ali Parižani su prvi stigli do vodstva nakon 20. minuta igre. Hoarau je na ubacivanje Meneza pronašao donji lijevi kut i doveo u vodstvo goste.

Prednost je trajala svega 15 minuta. Gomis, koji je najodlučnije tražio gol za izjednačenje kod Lyona zabio je u 34. minuti, nakon izborenog kornera. Samo dvije minute kasnije Bastos je poveo kontru, a njegovu ubačenu loptu spretno je u gol poslao Lisandro za vodstvo domaćina. Lyon je nastavio u visokom tempu i nakon vodstva i u 41. minuti povećao prednost pred PSG-om na 3-1. Ovog je puta strijelac bio Bastos koji je nakon kornera loptu poslao tik ispod grede.

PSG je prije isteka vremena izborio jedanaesterac zbog rušenja Nenea u kaznenom prostoru. Upravo se on odvažio stati na bijelu točku i smanjio zaostatak Parižana na 3-2 u trećoj minuti sučeve nadoknade.

I nastavak susreta donio je prilike s obje strane, ali do novog je gola stigao Lyon preko Brianda. U 57. minuti Briand je glavom pospremio loptu ispod grede i donio Lyonu novo dvostruko vodstvo, 4-2. Dvije francuske momčadi nastavile su častiti navijače golovima. Ceara je ponovno smanjio u 73. minuti susreta. PSG se bacio u napad, a čak pet minuta sučeve nadoknade sjajno su iskoristili. U 94. minuti, četvrti gol za Parižane, osmi ukupno na susretu, postigao je Hoarau. Njegov je udarac glavom u desni donji kut bio nezaustavljiv za domaćeg golmana i PSG je u zadnjoj minuti susreta uspio izboriti remi protiv Lyona.

Le Championnat, 25. kolo:

Lyon - PSG 4-4 (Gomis 34, Lopez 36, Bastos 40, Briand 58 / Hoarau 21, Nene 45+3, 90+4, Ceara 73)

Ajaccio - Dijon 2-1 (Eduardo 54, Cavalli 55 / Kumordzi 66)

Auxerre - St. Etienne 0-0

Evian - Nancy 2-0 (Berigaud 30, 32)

Montpellier - Bordeaux 1-0 (Utaka 80)

Nica - Caen 1-0 (Mounier 50)

Valenciennes - Lorient 2-0 (Samassa 78, Cohade 81)