Komentari 3

Cedevita slavila u Zadru, opet sramotno skandiranje Musi...

8

Cedevita je u pet utakmica ove sezone stigla i do pete pobjede. Utakmica protiv Zadra u Višnjiku praktički je bila riješena u prvih 10 minuta kad je Cedevita serijom trica otišla na 15 koševa prednosti

U susretu 2. kola regionalne košarkaške ABA lige Cedevita je kao gost svladala Zadar 92-76 (29-14, 21-23, 22-22, 20-17), a utakmicu j zasjenilo skandalozno skandiranje mladom bosanskohercegovačkom igraču Cedevite Džananu Musi. Navijači Zadra isto su učinili u veljači na završnici Kupa u Šibeniku nakon čega je utakmica zaustavljena, a oni su izbačeni iz dvorane.

Susret je praktički bio riješen već u prvih 10 minuta kada je Cedevita serijom trica uspjela izgraditi prednost od 15 koševa. U nastavku dvoboja Zadar je samo u jednom trenutku sredinom druge četvrtine uspio smanjiti na manje od 10 razlike (31-40), no u drugom poluvremenu su igrači hrvatskog prvaka pokazali kako imaju širi igrački kadar te pred kraj utakmice imali i više od 20 poena prednosti.

Sva tri Amerikanca u sastavu Cedevite, Nichols, Cherry i Murphy, postigli su po 17 poena, dok je Ive Ivanov sa 19 ubačaj bio najefikasniji kod Zadra. Musa je na uvrede s tribina odgovorio s 12 koševa.

Cedevita sada ima omjer pobjeda i poraza 2-0, a Zadar 0-2.

Cedevita i Zadar u petak se opet sastaju, ovaj put u Zagrebu u prvom kolu A1 lige.