Komentari 1334

'Vatreni', kraljevi produžetaka: Hrvatska je u finalu Lige nacija!

37

Lang je u sedmoj minuti sudačke nadoknade šokirao Hrvatsku i zabio gol za produžetke. Međutim, 'vatreni' su još jednom pokazali karakter. Petković je zabio eurogol i izborio penal kojeg je Luka Modrić zabio

Hrvatska nogometna reprezentacija igrat će u nedjelju finale Lige nacija nakon što su u Rotterdamu, u polufinalu i poslije produžetaka, svladali domaćina završnog turnira Nizozemsku s 4-2 (2-2, 0-1).

Hrvatska je bila 30 sekundi od finala i pobjede unutar osnovnih 90 minuta. Nizozemska je povela u 34. minuti golom Donyella Malena. No, u nastavku su izabranici Zlatka Dalića zaigrali daleko bolje i postigli dva gola. Andrej Kramarić je u 55. izjednačio nakon što je pogodio penal, dok je Mario Pašalić u 73. minuti zabio za 2-1. Vodila je Hrvatska sve do 96. minute, ali je domaćin materijalizirao svoj pritisak u završnici.

Evo kad, gdje i s kim Hrvatska igra finale Uefine Lige nacija!

Nakon što su u sudačkoj nadoknadi odlične šanse propustili Gakpo i Ake, u 96. minuti je igrač s klupe, Noa Lang, postigao pogodak za 2-2 i odlazak u produžetke.

UEFA Nations League - Semi Final - Netherlands v Croatia

Hrvatska je opet povela u 98. minuti kada je razorno, s 20 metara, pucao Bruno Petković i majstorski naciljao domaću mrežu za 3-2. Samo nekoliko minuta kasnije milimetri su dijelili Hrvatsku od 4-2, a skoro je autogol postigao De Jong.

Dalićev džoker opet nas je spasio! Pogledajte Petkovićevu bombetinu za plasman u finale

Do kraja je Nizozemska igrala na sve ili ništa, ali je time otvarala Hrvatima ogroman prostor na drugoj strani. U 114. minuti je Mario Pašalić pogodio gredu, ali je zato 4-2 bilo samo dvije minute kasnije. Malacia je u svom šesnaestercu srušio Petkovića, a Luka Modrić je rutinski s bijele točke pogodio za 4-2. U tom trenutku povratka za domaću reprezentaciju više nije bilo.

U četvrtak, u Enschedeu s početkom u 20.45 sati, drugu polufinalnu utakmicu završnice Lige nacija igraju Španjolska i Italija. Nizozemska će u nedjelju, u 15 sati, s poraženim igrati utakmicu za treće mjesto.

VIDEO Kako smo preokrenuli Nizozemce: Paša zapalio sve, ali Nizozemci su nas šokirali...
'Moja domovina' orila se na De Kuipu, hrvatski navijači debelo su nadglasali nizozemske!

Hrvatska u nedjelju, od 20.45 sati, u finalu čeka pobjednika dvoboja Španjolaca i Talijana.

Hrvatska - Nizozemska, Liga Nacija 20.45 sati , De Kuip, Rotterdam
Nizozemska
Malen 34', Lang 90+7'
2 : 4
Hrvatska
Kramarić 55', Pašalić 73', Petković 98', Modrić 116'
120'

Minuta sudačke nadoknade.

119'

Kakva čast. Luka Modrić izlazi iz igre uz gromoglasnu podršku 15.000 Hrvata u Rotterdamu, ali i cijelog stadiona. Svi su se ustali na noge i zapljeskali majstoru. Kapetan je zapečatio rezultat i zabio za 4-2, a ušao je Borna Barišić.

116'

GOOOOOL! Kapetan Luka Modrić za 4-2! Hrvatska juri prema finalu Lige nacija! Bruno Petković iznudio je penal nakon greške Malacije, a Modrić je fantastično pogodio desni kut. Ajmo 'vatreni'!

116'

Penal za Hrvatsku! Malacia je srušio Petkovića.

114'

Trese greda! Kakva šteta, 'vatreni' su skoro zapečatili pobjedu u Rotterdamu.  Pašalić je skoro zabio drugi gol, lažnjakom je izbacio golmana i pogodio gredu.